Zima na drogach powiatu. Ekipy ZDP usuwają śnieg i lód

0

Opady śniegu i porywisty wiatr pogorszyły od rana warunki jazdy – nie tylko po drogach lokalnych, gminnych i powiatowych, ale też miejscami na głównych trasach regionu. Ekipy Zarządu Dróg Powiatowych od wczesnych godzin rannych podejmują działania, aby te warunki poprawić w trosce o bezpieczeństwo jazdy w obrębie utrzymywanej przez ZDP sieci dróg w powiecie stargardzkim.

Specjalistyczny sprzęt wyjechał na drogi powiatowe dzisiaj od godz. 5.00 rano. Pługopiaskarki oraz solarki odśnieżały drogi z Chociwla do Ińska i Dobrzan, z Linówka do Ińska, a także na odcinku Chociwel – Kania, Dobrzany – Wapnica, Dobrzany – Trąbki oraz Wiechowo – Suchań i Marianowo – Barzkowice – Brudzewice – do skrzyżowania z krajową „10”. Po zapewnieniu standardów zimowego utrzymania poszczególnych kategorii tras, dyżurni pracownicy ZDP dokonali objazdu całej ich sieci.

Zależnie od sytuacji wydawane będą kolejne dyspozycje w sprawie kierowania sprzętu do odśnieżania na wybrane trasy. Zimowa aura wymaga jednak zachowania ostrożności od samych kierowców, którzy – zwłaszcza na lokalnych odcinkach – powinni w najbliższym czasie zachować szczególną ostrożność, dostosowując tryb jazdy do panujących warunków.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułPrzedterminowe wybory burmistrza Dobrzan
Następny artykułKoronawirus. Obostrzenia przedłużone do 31 stycznia. Dzieci klas I-III wracają do szkół


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj