Ekspresja na bardzo dobrym poziomie

0

Sukces stargardzkich tancerek w Czechach. Zespół tańca Ekspresja został doceniony na Międzynarodowym Festiwalu Prague Star Crystal. W najstarszej kategorii wiekowej wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury otrzymały Grand Prix za choreografię. Nie zabrakło wyrazów uznania dla trenerki Weroniki Żółwińskiej.

Tancerki z Ekspresji stanęły przed dużym wzywaniem. Festiwal odbył się pod koniec roku w formie online. Nie przeszkodziło to jednak dziewczętom w zaprezentowaniu swoich umiejętności na najwyższym poziomie. W konkursie, poza Polską, wzięły udział grupy z całego świata – m.in. z Rosji, Ukrainy, Czech, Mołdawii, Rumunii, Azerbejdżanu, Kanady i Białorusi.

Międzynarodowy Festiwal Prague Star Crystal odbył się pod patronatem Światowej Unii Kultury. Utalentowani ludzie występowali w różnych kategoriach – muzyka instrumentalna, śpiew, sztuka, choreografia, recytacja, a także teatr. Każda kategoria podzielona była dodatkowo na grupy wiekowe.

Ekspresja działa w MDK od 2008 r. W układach tancerek, które są w wieku od 6 do 17 lat, można zobaczyć różne techniki: disco dance, inscenizację, modern, modern jazz, lyrical jazz oraz taniec klasyczny. Dziewczęta wielokrotnie reprezentowały Stargard na festiwalach w całej Polsce.

(r)

fot. FB/MDK

Poprzedni artykułMiasto pomaga pogotowiu
Następny artykułSzczepienia seniorów. Jak i gdzie w Stargardzie się zapisać? Kiedy start szczepień?


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj