Policja z nowymi pojazdami od miasta i bez wakatów

0

Komendant stargardzkiej policji ma powody do zadowolenia. Wzmocnił się jego tabor o przekazane dzisiaj trzy nowe radiowozy, przyjął ślubowanie od nowych policjantów i mógł pochwalić się, że wszystkie wakaty w jego jednostce zostały obsadzone.

Zakup nowych pojazdów dofinansowało miasto – na ten cel poszło 215 tys. zł. Resztę sfinansowała policja w ramach programu jej modernizacji. Ogółem koszt kupna radiowozów wyniósł ponad 406 tys. zł.

Jak informował podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie, spośród trzech nowych pojazdów, jeden VW T-6 to oznakowany furgon z 2-litrowym silnikiem diesla i mocą 150 km. Pojazd wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, czujniki parkowania oraz kamerę cofania.

Kolejny to nieoznakowany radiowóz KIA Ceed z silnikiem benzynowym o pojemności 1400 cm3 i mocy 140 km. Wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, kamerę cofania oraz czujniki parkowania.

Trzeci samochód to nieoznakowana KIA Sportage z napędem 4×4 oraz  benzynowym silnikiem o pojemności 1600 cm3 i mocą 177 KM.  Auto wyposażone jest w kamerę  cofania, czujniki parkowania oraz światła led.

– Dzisiaj 15 nowych policjantów złożyło ślubowanie. Dzięki temu nie mamy już wakatów – mówił komendant KPP w Stargardzie insp. Robert Nowak podczas przekazania nowych pojazdów.

Dziękując prezydentowi Stargardu za zaangażowanie w zakup trzech samochodów, komendant powiedział: – Nowe radiowozy i uzupełnienie stanu osobowego komendy wpłyną na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców i poprawę skuteczności działań policjantów.

Prezydent Rafał Zając pogratulował szefowi stargardzkiej policji, że wytrwale odnawia flotę pojazdów jednostki. Następnie podkreślił: – Ostatni czas szczególnie uświadomił nam wartość zdrowia i bezpieczeństwa. Rozwój miasta w wielu obszarach jest ważny, ale najważniejsze jest dbanie o zdrowie i życie samych stargardzian, a także ich mienie. To jest możliwe również dzięki codziennej, profesjonalnej pracy funkcjonariuszy, którzy mają do dyspozycji odpowiedni sprzęt. Niech te radiowozy dobrze służą.

Zaraz po przekazaniu nowe policyjne auta wyjechały na drogi miasta i powiatu.

Bożena Kuszela

fot.: Bożena Kuszela, KPP w Stargardzie

Poprzedni artykułSzczepienia seniorów. Jak i gdzie w Stargardzie się zapisać? Kiedy start szczepień?
Następny artykułPamiętamy! Druga rocznica tragicznej śmierci Pawła Adamowicza


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj