Nowość – z Czytelni Głównej Książnicy też wypożyczymy książki

0

Książnica Stargardzka po raz pierwszy w swojej długoletniej historii postanowiła udostępnić czytelnikom zbiory, z których do tej pory można było korzystać jedynie na miejscu – w Czytelni Głównej i Informatorium.

Obostrzenia związane z pandemią skutecznie utrudniają życie całej bibliotecznej wspólnoty, w niektórych przypadkach uniemożliwiając wręcz dostęp do części bibliotecznego księgozbioru. Dlatego też decyzja o wypożyczaniu czytelnikom książek i innych publikacji z tego działu do domu na 1 miesiąc to duże udogodnienie. Służyć ono będzie zwłaszcza tym, którzy przygotowują różnego rodzaju prace naukowe lub egzaminacyjne, bądź dodatkowo poszerzają swoją wiedzę, korzystając z literatury popularno-naukowej.

Dlatego od poniedziałku 18 stycznia oferta wypożyczanych przez Książnicę na zewnątrz pozycji poszerzy się o literaturę z takich dziedzin jak: zarządzanie,  cywilizacja, kultura, postęp, prasoznawstwo, czasopiśmiennictwo, filozofia, psychologia, religia, teologia, nauki społeczne, prawo, administracja, socjologia, nauki stosowane, medycyna, nauki techniczne, rolnictwo, logistyka, transport, rachunkowość, zarządzanie biznesem, reklama, przemysł budowlany, książki o regionie.

W tym ostatnim przypadku bibliotekarze zadbali o przeniesienie do tymczasowej siedziby Książnicy przy ul. Wojska Polskiego nr 3 całego obszernego zbioru.                                                                                                             

Natomiast na miejscu ponownie będzie można skorzystać z zasobów Kartoteki regionalnej (jest to zbiór wycinków prasowych prowadzonych od 1960 r.), a także z materiałów dotyczących województwa zachodniopomorskiego oraz z regionalnych czasopism.

(r)

Poprzedni artykułPamiętamy! Druga rocznica tragicznej śmierci Pawła Adamowicza
Następny artykułTrwa montaż maszyny TBM do drążenia tunelu w Świnoujściu. Wiercenie w stronę wyspy Wolin ruszy w marcu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj