Andersa i Sikorskiego – częściowy remont

1

Na tę inwestycję z niecierpliwością czekało wielu mieszkańców. Dzięki dofinansowaniu miasta, powiat w tym roku będzie mógł wyremontować część ul. W. Andersa i ul. W. Sikorskiego. Na ten cel z budżetu Stargardu planuje się wydać 600 tys. zł.

Modernizacja nawierzchni części ulic Andersa (fot. 1) i Sikorskiego (fot. 2) jest kolejnym przykładem bardzo dobrej współpracy między samorządem miejskim i powiatowym. Zawsze podkreślam, że właśnie dzięki wspólnemu działaniu możemy zrobić dużo więcej na rzecz mieszkańców. W tym obszarze czekamy na przejęcie od powiatu właściwie całego systemu dróg. Cieszę się, że jeszcze przed tym przejęciem wspólnymi siłami zmodernizujemy nawierzchnię jezdni i w części poprawimy też nawierzchnię chodników – mówi prezydent Rafał Zając.

Miasto dołoży 600 tys. zł, czyli połowę wartości całej inwestycji. Zmodernizowana zostanie część ul. W. Andersa – od ul. Jagiellońskiej do ul. Jesionowej. Remont obejmie też nawierzchnię jezdni i chodniki na ul. W. Sikorskiego – na odcinku od ul. W. Andersa do al. Dębowej.

Inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg: kierowców, pieszych oraz rowerzystów. Zwiększy się również komfort korzystania z chodników i jezdni.

Nad uchwałą w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi radni miejscy będą głosować na najbliższej sesji (26.01.).

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZ Włoch do Stargardu. Główne nagrody dla naszych grafików
Następny artykułJest umowa na wykonanie boiska przy Ceglanej 11


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Nie wiem czy się cieszyć z planowanej inwestycji naprawy ulic, za 1200.000 zł to mało nawet na załatanie dziur na tych ulicach.To jedne z najstarszych ulic Stargardu ,ciagle traktowane po macoszemu.Andersa miała podlegać remontowi po zakończeniu budowy ronda , wprowadzono objazd, zniszczono nawierzchnie i nadal mamy problem . Dlaczego tak musi być 12.000.000 na ścieżki rowerowe / są potrzebne/a 1200.000 na naprawę dwóch ulic?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj