Udaremniono próby przemytu telefonów komórkowych oraz kart SIM na teren aresztu śledczego

0

W radioodbiorniku przesłanym z zewnątrz do jednego z tymczasowo aresztowanych, przebywających w szczecińskim areszcie, ujawniono ukryte dwa telefony komórkowe. Z kolei w międzyrzeckim areszcie funkcjonariusze ujawnili kartę SIM do telefonu komórkowego, która została ukryta w etykiecie odzieży dostarczonej z zewnątrz w paczce odzieżowej – miał ją otrzymać jeden z osadzonych.

– Należy zaznaczyć, że osadzeni w czasie pobytu w warunkach izolacji więziennej nie mogą posiadać telefonów komórkowych. Skazani mogą korzystać na własny koszt lub na koszt rozmówcy z samoinkasujących aparatów telefonicznych, znajdujących się w oddziale mieszkalnym. Natomiast tymczasowo aresztowani mogą korzystać z takiej możliwości tylko za zgodą organu, do dyspozycji którego pozostają w związku z toczącym się postępowaniem karnym – mówi mjr Sebastian Matuszczak, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie. – Nielegalny telefon w posiadaniu osadzonych stanowi bardzo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku w areszcie śledczym, a w szczególności dla prawidłowego przebiegu postępowania karnego. Funkcjonariusze wykazali się profesjonalizmem, udaremniając przemyt.

Opisane przypadki to kolejne nieudane próby transferu na teren jednostki penitencjarnej przedmiotów niedozwolonych, do których najczęściej należą środki łączności oraz środki odurzające. Wcześniejsze udaremnione próby ujawnione zostały między innymi w paczkach przesyłanych z zewnątrz do skazanych oraz u osób ubiegających się o widzenia z osadzonymi.

– Sukces nie byłby możliwy, gdyby nie profesjonalizm, wyszkolenie oraz wieloletnie doświadczenie funkcjonariuszy. Jednak nawet najlepszy funkcjonariusz musi być wspierany przez specjalistyczny sprzęt służący do prześwietlania przesyłek i bagażów, a także wykrywania sygnału emitowanego przez telefony komórkowe, oraz pomoc niezastąpionych psów specjalnych do wykrywania środków odurzających – informuje rzecznik.

(r)

Poprzedni artykułPrzebudowa drogi w Kunowie. Strabag rozpoczyna prace
Następny artykułMiasto podsumowuje 2020 rok


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj