Ranking „Perspektyw” 2021. I LO w Stargardzie ze srebrną tarczą

0

Znamy wyniki rankingu najlepszych liceów i techników, sporządzonego przez miesięcznik „Perspektywy”. I Liceum Ogólnokształcące uplasowało się tym razem na 13. miejscu w naszym regionie. W rankingu sklasyfikowano także inne placówki oświatowe, prowadzone przez Powiat Stargardzki.

Ranking najlepszych liceów i techników pisma „Perspektywy”, został sporządzony już po raz 23. Przy redagowaniu zestawienia wzięto pod uwagę dane z 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryteria wejścia, to znaczy: egzamin dojrzałości w czerwcu 2020 r. zdawało w tych szkołach minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki – zdawanych obowiązkowo – były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria dla liceów: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Dal techników przyjęto odniesione sukcesy w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Na Pomorzu Zachodnim, zgodnie z klasyfikacją „Perspektyw”, wśród liceów liderem pozostaje XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Na 13. miejscu znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Stargardzie (w rankingu ogólnopolskim zajęło 323. pozycję), zdobywając tym samym srebrną tarczę (znak jakości szkoły), w tym przypadku tytuł Srebrnej Szkoły 2021 – przysługuje liceom, które zajęły miejsca 201-500.

Wśród techników w naszym województwie pierwsze miejsce zajmuje Technikum Organizacji i Zarządzania (ZS nr 8). 25. miejsce uzyskało Technikum Zawodowe nr 2 (ZS nr 2) w Stargardzie, zaś na 26. miejscu uplasowało Technikum Zawodowe nr 5 (ZS nr 5) w Stargardzie, z kolei 32. pozycja należy do Technikum Zawodowego nr 1 (ZS nr 1) w Stargardzie. W skali kraju wszystkie trzy nasze technika zostały sklasyfikowane powyżej 500. miejsca.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie