Rozlicz, pomóż i weź SKM

0

Pierwsze miesiące nowego roku to m.in. czas na składanie zeznań podatkowych. Warto pamiętać, że rozliczając PIT, można przekazać 1% podatku do wybranej organizacji pożytku publicznego. Dodatkowo wystarczy w UM pokazać pierwszą stronę rozliczenia za 2020 r. z adresem zamieszkania w naszym mieście, żeby odebrać swoją Stargardzką Kartę Mieszkańca.

1% naszego podatku mogą otrzymać tylko fundacje i stowarzyszenia, które są zarejestrowane w KRS. To prosty sposób, by pomóc potrzebującym. W naszym mieście działa wiele takich organizacji, które wspierają osoby z różnych grup społecznych. Ich wykaz można znaleźć tutaj. Zasady przekazania takiej pomocy są od lat takie same. W zeznaniu podatkowym wystarczy we właściwym miejscu wpisać numer KRS wybranej fundacji lub stowarzyszenia oraz kwotę – 1% podatku.

Rozliczając PIT w naszym mieście, można otrzymać Stargardzką Kartę Mieszkańca. Już ponad 10 000 osób korzysta dzięki niej m.in. z tańszych biletów MPK i pierwszeństwa w przyjęciu dzieci do miejskich przedszkoli i żłobka. Aby odebrać swoją SKM, trzeba pokazać pierwszą stronę rozliczonego PIT za 2020 r. z wpisanym adresem zamieszkania w naszym mieście oraz wskazanym Urzędem Skarbowym w Stargardzie. Wnioski o wydanie SKM przyjmowane są w Ratuszu przy Rynku Staromiejskim, w UM przy ul. S. Czarnieckiego 17 oraz przez internet. Szczegółowe informacje są tutaj.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. pexels.com

Poprzedni artykułWbrew wszystkiemu graliśmy z WOŚP. I wygraliśmy!
Następny artykułZarząd Dróg Powiatowych. Ryszard Hadryś odchodzi na emeryturę, nowym dyrektorem Zbigniew Sowa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj