Coroczna wystawa twórczości członków Bramy z wernisażem online. Prezydent: Dziś sztuka jest bardziej wartościowa niż złoto

0

Tradycyjnie na wystawie tej pokazane są prace, które powstały w minionym roku. Jest to więc zarazem podsumowanie dokonań ich autorów w tym czasie. Otwarcie ekspozycji odbyło się tym razem bez udziału publiczności. Niemniej chętni mogli uczestniczyć w wernisażu dzięki transmisji na żywo z Bramy Wałowej.

– Ta wystawa jest dla wszystkich bramowiczów wyjątkowym wydarzeniem w roku i przykro jest nam, że spotykamy się w takich okolicznościach – innych niż zwykle – mówiła na powitanie Ludmiła Sabadini, prezes SSMSP Brama.

Ekspozycję otworzył – wirtualnie – prezydent Stargardu Rafał Zając.

– Cieszę się, że chociaż w tej formie bramowicze zdecydowali się na realizację swojej dorocznej wystawy. Zachęcam do uczestnictwa w niej – mówił prezydent.

Wyrażając wdzięczność bramowiczom, że w tym trudnym czasie nie rezygnują ze swojej aktywności, że sztuka dzięki nim, choćby w wirtualnej formie, może zawitać pod nasze strzechy, Rafał Zając zachęcał też, aby przyjmować tę sztukę osobiście do swoich domów.

– Bo to nie tylko upiększenie wnętrz, to emocje, to przeżycia. A patrząc merkantylnie, jeśli wspieramy przedsiębiorców, to sztukę i kulturę też musimy wspierać. Ta forma wsparcia jest szczególnie atrakcyjna, ze względu na to, że dziś sztuka lepiej utrzymuje swoją wartość niż złoto.

Po wystawie oprowadzał jej komisarz Robert Sabadini. Pracom każdego z twórców poświęcił kilka słów. A zaczął tak: – Recepta na sukces: szczypta krosna i płótna – blejtram, trochę pigmentów i nośnika, coś na fakturę… pędzel, szpachla, może paluchy twórcy…, pomysł – temat, talent, umiejętność, pasja, serce, chęć, moc przekazu – nie co, tylko jak? Dzieło – drażniące zmysły, powodujące odczucia, uniesienia, czasem trwogę czy przygnębienie, co twórcy w duszy gra…

Autorami prac prezentowanych na wystawie są: Jadwiga Kruża, Irena Peplińska, Beata Ślęzak, Małgorzata Pastuszek, Joanna „Jyoti” Szala, Żaneta Śniadek, Elżbieta Woźniak, Elżbieta Szumska, Patrycja Mróz, Katarzyna Szczurowska, Teresa Wiśniewska, Bożena Smółka, Anna Wojciechowska, Ludmiła Sabadini, Agata Drapała, Marcin Parzybut, Ryszard Baloń, Marek Fiszer, Andrzej Kowalski.

Podczas wernisażu w minirecitalu pt. „Ścieżki dusz” wystąpił Paweł Kowalewski.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułRowerem po byłym moście kolejowym w Siekierkach już w maju. To będzie hit!  
Następny artykułPod stadem jeleni załamał się lód. Strażacy uratowali kilkanaście zwierząt


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj