MPK. Naklejki podpowiedzą, że w autobusie jest biletomat

0

Na kilkunastu autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, przy wejściu do nich, pojawiły się nowe naklejki z informacją, że w pojeździe jest automat do sprzedaży biletów. To ułatwienie dla pasażerów, bo przy okazji dowiadują się, że w tak oznaczonym autobusie można za przejazd zapłacić gotówką lub kartą.

W Stargardzie jest już 19 takich autobusów, na 37 eksploatowanych przez MPK.

Na naklejkach są piktogramy oraz informacja w języku polskim i angielskim. Wchodząc do pojazdu, pasażerowie mogą od razu nabyć bilet na bieżącą trasę, ale też na zapas. Miesięcznie stargardzianie kupują w mobilnych urządzeniach około 14 tys. sztuk biletów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji proponuje kilka wygodnych opcji zapłacenia za przejazdy autobusami. Można skorzystać z biletomatów w pojazdach, z urządzenia w Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, a także z aplikacji na smartfony: mPay, SkyCash i moBILET.

Warto także wyrobić Stargardzką Kartę Mieszkańca. Jej posiadacze mogą kupić bilety okresowe w atrakcyjnych cenach. Normalny bilet miesięczny to koszt 44 zł, a ulgowy – 22 zł. Za bilet trzydziestodniowy z SKM zapłacimy 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).

(r), fot., grafika – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułWciąż kupujemy lokalnie i wspieramy
Następny artykułDefibrylatory już w gestii miasta. Warto wiedzieć, gdzie dokładnie są. Możesz uratować życie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj