SBO. Odłożone na lepszy czas – teraz wracają do realizacji

0

Rozbudowa miejsc do zabawy i wypoczynku, nowe sprzęty i nasadzenia zieleni, budki dla jerzyków – miasto wraca do projektów ze Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego z 2019 r. W związku z pandemią koronawirusa realizacja większości z nich musiała zostać odłożona na 2021 r.

M.in. na placu zabaw przy ul. Armii Krajowej będzie coś nowego – tzw. zielone miejsca wypoczynku. To ławki zaaranżowane w taki sposób, by korzystanie z nich było bardziej komfortowe. Dodatkowo najmłodsi zyskają tam nowe zestawy do zabawy, a młodzież z pewnością ucieszy stół do gry w piłkarzyki. Całość uzupełnią chodniki z kostki i ogrodzenie.

Mieszkańcy okolic ul. J. Przybosia/S. Żeromskiego zyskają z kolei rodzinny plac zabaw, na którym coś dla siebie znajdą osoby w każdym wieku. Teren zostanie ogrodzony, będzie też posiana trawa. Dzieci skorzystają z zestawów zabawowych, a dla dorosłych pojawi się siłownia plenerowa. Będzie również można odpocząć na ławkach.

– Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obie inwestycje powinny się zakończyć już w kwietniu. To jednak nie koniec. Jeszcze w tym roku planujemy realizację kolejnych pomysłów z SBO. Zupełna nowość pojawi się w Parku Chrobrego – bezpieczne, całoroczne trampoliny ziemne. Z kolei dla miłośników jazdy i ćwiczeń na rowerze powstanie tzw. bike park – informuje magistrat.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułDefibrylatory już w gestii miasta. Warto wiedzieć, gdzie dokładnie są. Możesz uratować życie
Następny artykułZ pomocą MAH ukradziony głaz jest już na swoim miejscu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj