PGE Spójnia Stargard. Musieli uznać wyższość lidera

0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu podopieczni Marka Łukomskiego doznali porażki. Pogromcą PGE Spójnia Stargard okazał się lider tabeli, Enea Zastal BC Zielona Góra.

PGE Spójnia Stargard – Enea Zastal BC Zielona Góra 80:97 (27:19, 18:26, 21:24, 14:28)

PGE: Cowels III 22, Faust 17, Kostrzewski 16, Threatt 13, Młynarski 5, Gudul 3, Steele 2, Siewruk 2, Szmit 0, Han 0, Grudziński 0

Enea: Groselle 21, Freimanis 17, Berzins 16, Koszarek 14, Williams 11, Lunberg 7, Reynolds 5, Put 4, Klocek 2, Parada 0, Traczyk 0, Siminski 0

Początek spotkania z liderem tabeli mógł napawać optymizmem. Mimo że to goście zapunktowali jako pierwsi, później kolejnych siedem oczek z rzędu zdobyli miejscowi. Duży udział w tym miał Raymond Cowels III, który trafił za „2” i „3”. W połowie kwarty przewaga Spójni wzrosła do 8 punktów, po tym, jak akcje podkoszowe skutecznie wykończył Mateusz Kostrzewski. Taką różnicę na swoją korzyść gospodarze utrzymali już do końca tej odsłony

W drugiej kwarcie przewaga ta na chwilę sięgnęła poziomu 10 oczek. Potem jednak Spójnia stanęła, a przyjezdni dwiema „trójkami” i dwiema akcjami podkoszowymi doprowadzili do wyrównania (32:32). Stargardzianie ocknęli się, zdobyli 5 punktów, po czym ponownie oddali inicjatywę rywalowi. Ten po raz kolejny szybko odrobił straty i na długą przerwę drużyny schodziły przy remisie – po 45.

Trzecia kwarta minęła pod znakiem wzajemnej wymiany ciosów. Raz na prowadzenie wychodziła Spójnia, raz Zielona Góra. Ostatnie słowo w tej odsłonie należało jednak do gości, którzy w końcówce wypracowali 3 oczka przewagi.

W ostatniej odsłonie Spójnia próbowała podjąć walkę. Początkowo była bliska remisu, ale z czasem przyjezdni zaczęli się oddalać. Po ponad 5 minutach prowadzenie Zastalu wynosiło już 11 punktów, a w kolejnych minutach – wzrosło do 17 oczek. Taką też różnicą zakończyło się spotkanie, w którym Spójnia musiała uznać wyższość lidera.

Porażka ponownie wypchnęła zespół Marka Łukomskiego poza „ósemkę”. Szansy na powrót do strefy play-off Spójnia poszuka 12 lutego (piątek), w wyjazdowym meczu z WKS Śląsk Wrocław. Początek o godz. 20.35. Transmisja w Polsat Sport Extra.