Sarny na os. Chopina

0

W Stargardzie zdarzają się goście z okolicznych lasów i łąk. Trzy sarny zabłądziły na os. Chopina. Z pomocą ruszyli najpierw strażnicy miejscy, a potem Michał Kudawski, który na zlecenie miasta od lat zajmuje się dzikimi zwierzętami pojawiającymi się w Stargardzie. Wszystkie sarny zostały schwytane i wypuszczone na wolność w bezpiecznym miejscu.

Magistrat podkreśla: Warto wiedzieć, co trzeba zrobić, kiedy zauważymy w naszym mieście np. sarnę, jelenia, bobra, dzika albo lisa. Najlepiej jak najszybciej zadzwonić do straży miejskiej (tel. 986 i 91 577 50 90) lub na policję (tel. 997). Funkcjonariusze – w razie potrzeby – poinformują o sprawie Michała Kudawskiego, który zapewnia nie tylko transport i uwolnienie zwierząt w bezpiecznym miejscu, ale też pomoc weterynaryjną, a nawet rehabilitację.

Przedstawiciele dzikich gatunków, które pojawiają się w mieście, mogą stanowić zagrożenie m.in. dla kierowców. Zdarza się również, że potrzebują opieki weterynarza. Takie zwierzęta nie mogą trafić do schroniska dla psów i kotów, dlatego trzeba poinformować o nich odpowiednie służby.

(r)

fot. Straż Miejska w Stargardzie

Poprzedni artykułNabór do muzycznej podstawówki
Następny artykułEkopunkt bardziej dostępny


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj