Złóż wniosek o dotację i wymień piec

0

Wciąż można się zgłaszać do Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Czeka jeszcze 130 grantów – każdy o wartości 7 500 zł. Dofinansowanie można przeznaczyć na wymianę starych, nieekologicznych pieców na nowsze albo na podłączenie do sieci ciepłowniczej. Dzięki takim inwestycjom poprawia się jakość powietrza w całym Stargardzie.

– Do tej pory po takie wsparcie sięgnęło już 70 osób. Pieniądze z ZPA są przeznaczane na likwidację pieców na paliwo stałe. Można je zastąpić bardziej nowoczesnymi urządzeniami – zasilanymi paliwem stałym o niskiej emisyjności. Inna opcja to np. instalacja ogrzewania gazowego, elektrycznego, olejowego oraz opartego na odnawialnych źródłach energii – informuje stargardzki urząd miejski.

Projekt trwa aż do 2023 r. lub do wyczerpania środków. Aby starać się o takie dofinansowanie, nie można rozpocząć inwestycji przed zgłoszeniem i podpisaniem umowy. Kolejny warunek to określenie efektywności energetycznej budynku lub lokalu mieszkalnego – na podstawie świadectwa charakterystyki energetycznej, nie więcej niż EPH+W 150 kWh/m2 rocznie. Posiadanie charakterystyki nie jest konieczne – taki dokument może być wykonany na zlecenie miasta. Dodatkowo nieruchomość musi znajdować się w Stargardzie, a wnioski przyjmowane są tylko od osób fizycznych. W razie pytań można się kontaktować mailowo: [email protected], [email protected] oraz telefonicznie: 91 578 38 44, 91 578 40 15.

Niezbędne dokumenty – regulamin, w którym są szczegółowe zasady udziału w ZPA, i wniosek – są do pobrania tu: https://www.stargard.pl/aktualnosci/wymien-piec-z-dotacja

Znajdują się też w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. S. Czarnieckiego 17. Wypełniony formularz wraz z załącznikami należy dostarczyć do BOK – osobiście lub pocztą.

(r)

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułDozór elektroniczny – łagodniejszy wymiar kary
Następny artykułStargardzki Produkt Lokalny – to, co w mieście najlepsze


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj