Wciąż walczymy z pandemią, pomagając służbie zdrowia

0

Od początku pandemii koronawirusa Stargard przekazał szpitalowi i pogotowiu różnego rodzaju środki ochronne. Kolejne wsparcie trafiło w ostatnich dniach do placówki przy ul. Wojska Polskiego 27. Miasto skutecznie pozyskuje też środki zewnętrzne na zwiększanie bezpieczeństwa stargardzian. Tylko w ubiegłym roku wydano na ten cel prawie 3,3 mln zł.

Szpital otrzymał 1300 sztuk kombinezonów ochronnych o wartości prawie 32 tys. zł. Wcześniej miasto przekazało także fartuchy, maski filtrujące i rękawice. Są one potrzebne lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom w codziennej opiece nad pacjentami.

Stargard finansuje także środki ochronne dla pogotowia. To profesjonalne kombinezony, fartuchy i maski. Ratownicy wykorzystują je podczas kontaktu z osobami potrzebującymi pomocy – również z chorymi na koronawirusa. Stargardzka jednostka już dwukrotnie otrzymała od miasta takie wsparcie. Specjalne kombinezony ochronne o wartości 20 tys. zł trafiły również do naszej straży pożarnej.

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z zewnątrz, w szkołach podstawowych, przedszkolach miejskich i żłobku pojawiły się parownice, zmywarki z wyparzarkami, ozonatory i sterylizatory powietrza. Zakupiono też płyny do dezynfekcji, środki czyszczące, maseczki i rękawice. Takie zabezpieczenie trafiło również do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułStargard kupuje lokalnie. Mieszkańcy wygrali razem już 50 tys. zł
Następny artykułKina w Stargardzie i Ińsku szykują się do otwarcia. Jest co oglądać


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj