Lokalni gastronomicy zwolnieni z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu

0

Od początku pandemii koronawirusa miasto zrealizowało wiele form pomocy dla stargardzkiego biznesu. Czas na kolejną.

– Zwolnienie z opłaty za tzw. koncesję na sprzedaż alkoholu to nasz następny pomysł na wsparcie, którego chcemy udzielić lokalnym przedsiębiorcom. W czasie, kiedy gastronomia oferuje tylko posiłki na wynos, wciąż nie może czerpać zysków z napojów z procentami. Podobnie jest z dyskotekami i pubami – mówi prezydent Rafał Zając.

Miasto już wcześniej w różny sposób pomagało przedsiębiorcom. Po przekazaniu 1 mln zł do Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego można było uruchomić atrakcyjne, niskooprocentowane pożyczki płynnościowe, a następne 5 mln zł przeznaczono na pożyczki inwestycyjne.

Zdaniem prezydenta, sprawne działanie miasta w niesieniu pomocy dla lokalnego biznesu jest konieczne. Jego stawką stało się utrzymanie miejsc pracy i źródeł dochodów stargardzian.

– Narzędziem ku temu jest też chociażby nasza autorska platforma zakupowa www.kupujlokalnie.stargard.pl i bardzo popularny konkurs „Stargard kupuje lokalnie”. Do tej pory ponad 200 osób wspierających obroty u naszych przedsiębiorców wygrało vouchery o wartości 50 tys. zł. Teraz będą one realizowane właśnie bezpośrednio w stargardzkich biznesach. Ta akcja jeszcze potrwa, więc z każdym tygodniem strumień wsparcia rośnie – mówi Rafał Zając.

Przedsiębiorcy korzystają też z odroczenia płatności podatku od nieruchomości i ewentualnych zaległości bez ponoszenia dodatkowych kosztów, w tym odsetek i tzw. opłaty prolongacyjnej. W indywidualnych przypadkach jest też możliwość umorzenia tego podatku.

– Uzupełnieniem tych wszystkich działań ma być właśnie zwolnienie z opłaty za koncesję na alkohol. Mam nadzieję, że spowoduje to, że gastronomicy i właściciele zamkniętych lokali rozrywkowych oraz pubów odczują ulgę w swoich budżetach – mówi prezydent Rafał Zając.

Rada Miejska zajmie się propozycją prezydenta na najbliższej sesji – 23.02. (wtorek). Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to szczegółowe informacje na ten temat pojawią się na stronie miasta.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. pexels.com

Poprzedni artykułOSiR otwiera basen w SP 5
Następny artykułKto płaci najmniej za ubezpieczenie OC?


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj