Skorzystaj ze zbiorów wirtualnej biblioteki

0

Książnica Stargardzka wciąż urozmaica dostęp do swoich zasobów. Ostatnio proponuje swoim użytkownikom nową formułę zaopatrywania się w ulubione lektury  – w bogato zaopatrzonej, wirtualnej bibliotece LEGIMI ze znajdującymi się w niej jak najbardziej realnymi zbiorami.

Jest to zbiór ponad 60 tysięcy e-booków i audiobooków. Są wśród nich nowości wydawnicze, bestsellery, kryminały, literaturę SF, powieści obyczajowe, romanse, literaturę dziecięcą i młodzieżową, a także literaturę faktu, reportaże i poradniki.

Jest to oferta aktualna przez 24 godziny na dobę dzięki otrzymanemu w Książnicy bezpłatnemu kodowi dostępu. Trzeba się spieszyć, bo ze względów finansowych ich ilość jest ograniczona.

Atrakcyjność tej formuły zwiększa fakt, że do LEGIMI nowości wydawnicze trafiają znacznie szybciej niż na realną półkę biblioteczną. Do tego nie ma możliwości, aby książka była niedostępna, bo została już wypożyczona.

Z tej internetowej biblioteki będzie mógł korzystać każdy pełnoletni czytelnik Książnicy Stargardzkiej – zapisany do niej, posiadający ważną Kartę Czytelnika i mający uregulowane wobec niej wszelkie należności.

Kody wydawane będą osobiście od pierwszego dnia roboczego każdego miesiąca – wyłącznie w Wypożyczalni Głównej. Czytelnik może otrzymać tylko jeden kod w danym miesiącu. Kod ważny jest przez miesiąc od dnia jego aktywacji. Po upłynięciu tego terminu można zwrócić się do Książnicy po kolejny. Niewykorzystanie kodu skutkować będzie 3-miesięczną karencją. Aktywowany kod umożliwia czytanie e-booków i słuchanie audiobooków na dwóch wybranych przez siebie urządzeniach bez konieczności łączenia z internetem (np. na komputerze, tablecie, smartfonie i czytniku – z wyjątkiem czytników Kindle). W ten sposób zwiększa się krąg osób czytających dany tytuł. Po otrzymaniu kodu, należy dokonać jednorazowej rejestracji z własnego urządzenia na stronie www.legimi.pl/zachodniopomorskie i pobrać bezpłatną aplikację LEGIMI.

Dzisiaj, gdy borykamy się z pandemią, ważne są dla nas poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny. Sprzyjać im może czytanie książek, a ułatwia to szeroki dostęp do nich.

Książnica Stargardzka zaprasza do swojej tymczasowej siedziby, znajdującej się w budynku byłego Gimnazjum Katolickiego przy ul. Wojska Polskiego nr 3 – od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00.

Szczegółowa instrukcja korzystania z LEGIMI dostępna jest na stronie Książnicy Stargardzkiej.

(r)

Poprzedni artykułZłoty Mikrofon czeka na nich
Następny artykułNajlepsze życzenia dla MDK


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj