Regionalne Pogotowie Kryzysowe w Stargardzie. Ruszył nabór chętnych do pracy

0

Zatrudnieni zostaną: pedagog, pracownik socjalny, psycholog i specjalista interwencji kryzysowej.

Nabór kandydatów do pracy w Regionalnym Pogotowiu Kryzysowym (RPK) ogłosiło Starostwo w Stargardzie. Nowa placówka będzie korzystać z pomieszczeń budynku przy ul. Składowej 2, zajmowanego dotychczas przez Zespół Szkół Budowlano-Technicznych.

RPK to projekt, na realizację którego Powiat Stargardzki otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 4 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach RPO WZ 2014-2020, przyznane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego WZ.

Czas trwania projektu – do połowy 2023 r.

Powiat Stargardzki, jako prowadzący Regionalne Pogotowie Kryzysowe w Stargardzie, poszukuje chętnych do pracy w nowej jednostce. Ogłoszony właśnie nabór dotyczy zatrudnienia na stanowiskach: pedagoga, pracownika socjalnego i psychologa. Poszukiwany jest również specjalista interwencji kryzysowej.

Poniżej szczegółowe ogłoszenia dla zainteresowanych podjęciem pracy w RPK:

/pliki/powiatstargardzki/pliki/nab%C3%B3r%20-%20psycholog.docx

/pliki/powiatstargardzki/pliki/nab%C3%B3r%20-%20pracownik%20socjalny.docx

/pliki/powiatstargardzki/pliki/nab%C3%B3r%20-%20pedagog.docx

/pliki/powiatstargardzki/pliki/nab%C3%B3r%20specjalista%20interwencji%20kryzysowej.docx

Zgodnie z przyjętymi założeniami, Regionalne Pogotowie Kryzysowe będzie funkcjonować codziennie w godzinach 8.00- 20.00. Jego pracownicy zajmą się terapią indywidualną i grupową, wizytami środowiskowymi oraz poradnictwem prawnym, jak też całodobową interwencją. Ze wsparcia świadczonego przez nową placówkę skorzystają przede wszystkim rodziny i osoby w trudnej sytuacji życiowej.

Docelowo w budynku przy ul. Składowej 2, obok Regionalnego Pogotowia Kryzysowego, znajdą również swoje miejsce – przedszkole specjalne Krajowego Oddziału Towarzystwa Walki z Autyzmem oraz placówka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Wszelkich informacji nt. zakresu planowanych działań RPK zasięgnąć można w Biurze Polityki Społecznej Starostwa, w którym powołano specjalny referat ds. obsługi realizowanego właśnie projektu.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

na zdjęciu: wejście do dawnego budynku „budowlanki” – obecnie przyszłej siedziby Regionalnego Pogotowia Kryzysowego

Poprzedni artykułStrażnicy pomogą odpalić auto
Następny artykuł„Tydzień Polski” pyta, Artur Haftman odpowiada


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj