Filter znów pomaga

0

Wciąż na co dzień zajmują się szyciem m.in. damskiej odzieży i ubrań sportowych, ale kiedy potrzeba – wciąż pomagają bez wahania. Firma Filter przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej fartuchy, kombinezony, ochraniacze na buty i maseczki. Takie zabezpieczenia w czasie pandemii są szczególnie potrzebne m.in. pracownikom socjalnym.

Filter podarował stargardzkiemu Ośrodkowi ponad 1000 jednorazowych fartuchów, 500 kombinezonów, 300 par ochraniaczy na buty, 10 000 maseczek wielokrotnego użytku, 5 000 maseczek jednorazowych, 34 poszewki na poduszki oraz 70 podkładów do łóżek. Takie środki ochrony przydadzą się zarówno pracownikom MOPS, jak i ich podopiecznym. W przyszłym tygodniu następne tego rodzaju stroje ochronne zostaną przekazane do stargardzkiego Ośrodka, a także do naszego szpitala.

Firma Filter już kolejny raz zaangażowała się w walkę z koronawirusem. Na początku pandemii setki fartuchów, maseczek i pościeli trafiły do szpitala w Stargardzie. 36 pracownic poświęciło wtedy dzień wolny od pracy na uszycie środków ochronnych dla SPWZOZ. Przedsiębiorstwo odpowiedziało też na zapotrzebowania rynkowe, produkując różne stroje ochronne.

Filter jest firmą z naszego miasta. Swoją siedzibę ma w Stargardzkim Parku Przemysłowym, gdzie w hali o powierzchni 2400 m2 szyta i magazynowana jest odzież. Produkty – m.in. ubrania i artykuły rehabilitacyjne – trafiają głównie do krajów skandynawskich, Niemiec i Szwajcarii. Filter działa od 1995 r., w tym już od ponad 10 lat w Stargardzie.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Filter

Poprzedni artykułCzwarty nowy radiowóz dla stargardzkiej policji
Następny artykułSP 3. Nabór do klas o profilu piłka nożna i koszykówka


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj