Medale czekają na jubilatów

0

W Ratuszu trwa nabór wniosków o przyznanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. To wyjątkowe wyróżnienie otrzymują pary, które przeżyły razem 50 lub więcej lat. Dokumenty można składać w Urzędzie Stanu Cywilnego, Rynek Staromiejski 1, pokój nr 5. Jest na to czas do 31.03. (środa).

Wzór wniosku można pobrać tu: https://www.stargard.pl/aktualnosci/medale-czekaja lub dostać – w formie papierowej – w USC. Medale są przyznawane przez Prezydenta RP. W Stargardzie, w jego imieniu, odznaczenia wręcza prezydent Rafał Zając. Jubilaci otrzymują stylizowane sześcioramienne gwiazdy zawieszone na różowej wstążce.

Wnioski mogą składać osoby mieszkające teraz w Stargardzie, które wzięły ślub w 1971 r. lub wcześniej, ale dotychczas nie zostały wyróżnione. Dokumenty są przyjmowane również w imieniu jubilatów. Takie wyróżnienie może być wspaniałym prezentem na tę szczególną rocznicę.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułKonkurencja czy dobro dzieci? Emocje wokół powstania Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w ZSS
Następny artykułNowa wiata w PPNT


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj