Znamy liderów biznesu. Wśród nagrodzonych – firmy rodzinne

0

To była wyjątkowa Stargardzka Gala Przedsiębiorczości. Podczas transmitowanego na żywo wydarzenia wręczono m.in. nagrodę im. Sławomira Pajora dla najlepszego przedsiębiorcy, która w tym roku trafiła do firmy Madrog.

Poznaliśmy też laureatów 13. Konkursu Gospodarczego Stargardzkiej Izby Gospodarczej 2020 oraz zdobywców tytułu Stargardzki Produkt Lokalny.

– Niewątpliwie 2020 rok był trudny dla wielu branż – w Stargardzie, w Polsce, w Europie i na świecie. Nasi przedsiębiorcy udowodnili jednak, jak bardzo elastyczni potrafią być i jak szybko dostosowują się do nowej rzeczywistości. Dzięki temu był to też czas rozwoju wielu firm. Dlatego gratuluję – mimo wszystko – dobrego roku – mówił prezydent Rafał Zając. – Mimo tąpnięcia w budżecie, prawie 50 mln zainwestowaliśmy w różne obszary życia miasta. Do tego doszły inwestycje spółek. W efekcie dziesiątki milionów złotych zasiliło lokalną gospodarkę.

To powód do dumy

Prezydent podkreślił, że samorząd musi wykorzystać ten trudny czas do tego, żeby po pandemii Stargard był gotowy do dalszego rozwoju. Rok 2021, który się zaczął, to także nakłady ok. 50 mln zł wprost z budżetu plus pieniądze spółek. I to nadal kilkadziesiąt milionów złotych, które trafiają do lokalnych firm, aby pobudzać życie gospodarcze miasta.

– Dziś mamy okazję was wyróżnić. Cieszę się, że wśród nagrodzonych firm jest także lokalny biznes rodzinny. To powód do dumy – zaznaczył Rafał Zając.

Prezydent wspomniał również o przedsiębiorcach, którzy w czasie pandemii zaangażowali się w pomoc innym.

– Przekonaliśmy się też, jak sprawnie działa biznes odpowiedzialny społecznie. Wiele firm – są wśród nich także dzisiejsi laureaci – realizowało i wciąż realizuje różne inicjatywy wspierające stargardzian. Dziękuję za to – powiedział Rafał Zając.

Trzeba podziękować pracownikom

Prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej Renata Naworol informowała, że w Izbie zrzeszonych jest 146 przedsiębiorstw, z czego w samym 2020 r. do SIG przystąpiło 25 nowych firm.

– Nie traktujmy tego roku jako tylko tematu do narzekań. Wiele się też nauczyliśmy – mówiła prezes, dodając: – Za sukcesem każdego przedsiębiorstwa stoją ludzie. Dlatego trzeba podziękować naszym pracownikom, którzy  razem z nami ratowali nasze firmy.

Nagrody zwycięzcom konkursu SIG wręczali Renata Naworol i Krzysztof Furmańczyk, skarbnik SIG:

Bistro ZiemniakoweloveLider Stargardzkiego Biznesu – mikroprzedsiębiorca; firma działa na naszym rynku prawie 4 lata i należy do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego; bistro specjalizuje się w daniach z ziemniaków, sięgając często po produkty lokalne;

ElektelLider Stargardzkiego Biznesu – małe przedsiębiorstwo; firma działa w Stargardzie od 17 lat i świadczy usługi elektroinstalacyjne oraz teletechniczne;

PESTA 2Lider Stargardzkiego Biznesu – małe przedsiębiorstwo; firma powstała w 1999 r. i zajmuje się m.in. wulkanizacją, serwisem wózków widłowych, a także sprzedażą opon; PESTA 2 od lat wspiera lokalne kluby sportowe;

Eko-SystemUsługa Roku – nagroda za wdrażanie systemów proekologicznych: fotowoltaiki i pomp ciepła;

Radiometer Solutions – Inwestor Roku; międzynarodowa firma działająca w Stargardzie od 6 lat; wytwarza m.in. analizatory, monitory i oprogramowania służące do diagnozowania i opieki szpitalnej; produkty Radiometer Solutions są używane np. w bankach krwi, klinikach i gabinetach lekarskich w całej Europie;

World Sports CompanyEksporter Roku; przedsiębiorstwo od 2017 r. zajmuje się w naszym mieście produkcją wyrobów dzianinowych – m.in. szalików dla klubów sportowych, które trafiają na rynek europejski.

Podczas gali przyznano również nagrodę zwycięzcy 10. edycji Konkursu SIG na Najlepszą Pracę Dyplomową. Jest nim Maciej Gawroński ze stargardzkiego wydziału Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie. Tytuł pracy „Projekt zmiany sposobu przeprowadzania szkoleń dla nowo przyjętych pracowników w wybranym przedsiębiorstwie”.

Zdobywcy tytułu Stargardzki Produkt Lokalny:

– kategoria Debiut Roku – Stargardzka Palarnia Dobrej Kawy – inicjatywa członków Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Zakład Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia”; palarnia jest dostosowana do pracy osób z niepełnosprawnościami;

Piekarnia Kozubek – rodzinna firma, która działa w Stargardzie od ponad 30 lat, a swoje produkty tworzy w oparciu o autorskie receptury;

Zakład Fryzjerski Figaro – od ponad 50 lat świadczy usługi w naszym mieście; zakład jest dziełem stargardzkiego pioniera Hieronima Dębickiego;

Nagroda im. Sławomira Pajora dla Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku trafiła do firmy Madrog. To rodzinne przedsiębiorstwo, które działa w naszym mieście od ponad 30 lat. Madrog zajmuje się produkcją i serwisem maszyn drogowych.

Wszyscy zwycięzcy dostali statuetki. Nagrody ufundowały też firmy Joan Joanny Marszał, Pares II i Twoje Radio.

Relacja z Gali: https://www.youtube.com/watch?v=xJ98WdYfEMo&feature=emb_title

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułNadal wspieramy szpital
Następny artykułBłękitni Stargard. Podzielili się punktami z rezerwami Śląska


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj