Kadeci z II LO z brązem w EkstraKLASIE Wojskowej

0

100 szkół z całego kraju uczestniczyło w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim, organizowanym pod hasłem „EkstraKLASA Wojskowa” przez resort obrony narodowej. Wśród trzech najlepszych drużyn znaleźli się kadeci klasy wojskowej II LO w Stargardzie.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas o profilu wojskowym, uczący się w szkołach prowadzących Oddziały Przygotowania Wojskowego i Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe, w ramach programów edukacyjnych, koordynowanych przez Biuro do spraw Programu „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Rywalizacja miała charakter wieloetapowy. Półfinaliści pokonali blisko 100 szkół, które zgłosiły się do turnieju. Uczestnicy w kolejnych etapach rozwiązywali test obejmujący obszerną wiedzę wojskową.

W półfinałach „EkstraKLASY Wojskowej” spotkały się: Liceum Ogólnokształcące w Rybniku ZDZ w Katowicach, które rywalizowało z Zespołem Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu i Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach, które zmierzyło się z II LO im. C. K. Norwida w Stargardzie.

Najlepszym okazał się Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach. Zwycięzca został mistrzem EkstraKLASY Wojskowej i otrzymał puchar przechodni.

Drużyna kadetów z II LO w składzie: Gracjan Schabek, Paweł Wiktorowicz i Szymon Paul zajęła III miejsce w turnieju, otrzymując nagrody z rąk ministra obrony narodowej podczas uroczystego finału konkursu w Centralnej Bibliotece Wojskowej.

Sukces ten doceniła starosta stargardzki Iwona Wiśniewska. Uczniowie i ich opiekun Jarosław Bieńkowski także z rąk starosty otrzymali nagrody i upominki.

Patronat nad turniejem objęło pismo „Polska Zbrojna”.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

fot.: Dagmara Ładniak/Starostwo w Stargardzie; finał turnieju w Centralnej Bibliotece Wojskowej

Poprzedni artykułMiasto podsumowuje zimę
Następny artykułPFRON Oddział Zachodniopomorski w nowej siedzibie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj