ZSBT. Rywalizowali podczas Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

1

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie – już w nowej siedzibie przy ul. Ceglanej – był organizatorem i gospodarzem XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na etapie okręgowym. 6 marca ZSBT gościł u siebie 21 uczniów z 5 szkół budowlanych.

Były to: Zespół Szkół nr 7 z Koszalina, Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych z Gorzowa Wielkopolskiego, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wałcza, Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Chojny oraz ZSBT ze Stargardu. Organizatorem OWiUB jest Politechnika Warszawska.

Uczestnicy OWiUB, którzy przybyli do Stargardu, to najlepsi uczniowie ze szkół budowlanych okręgu szczecińskiego, wyłonieni po eliminacjach szkolnych. Trzech najwyżej uplasowanych uczniów będzie reprezentować okręg szczeciński na etapie centralnym, który skupia najlepszych uczniów ze szkół budowlanych z całej Polski. Uczestnicy będą walczyć o zwolnienie z egzaminu zawodowego i o indeks uczelni technicznych.

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych reprezentowali uczniowie: Bartosz Kosatka, Mateusz Podolak, Zuzanna Pawlak, Laura Stec i Oliwer Przybyłowski. Opiekunem młodzieży z „budowlanki” była Magdalena Wojtaszak-Kasza.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych organizowana jest nieprzerwanie od 1987 roku. Znajduje się w rejestrze olimpiad przedmiotowych MEN. Przygotowując się do udziału w zawodach, uczniowie rozwijają zainteresowanie budownictwem, pogłębiają wiedzę i umiejętności budowlane, zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi oraz są zachęcani do rozwijania swoich uzdolnień.

W tym roku sponsorami OWiUB na szczeblu okręgowym byli Starostwo w Stargardzie i firma Atlas, która objęła Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie swoim patronatem. Dzięki temu technicy i monterzy będą uczestniczyć w ciekawych szkoleniach pod okiem fachowców z tej firmy. Umowę o współpracy z Atlasem podpisał dyrektor ZSBT Zbigniew Hering w obecności przedstawicieli firmy: regionalnego kierownika sprzedaży Emila Emilianowicza i przedstawiciela technicznego Rafała Borysewicza, oraz starosty stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej.

Upominki dla wszystkich uczestników i opiekunów OWiUB wręczyli: starosta Iwona Wiśniewska, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Jerzy Hernet, radni powiatu oraz przedstawiciele firmy Atlas.

(r), fot. – źródło: ZSBT

Poprzedni artykułMamy pieniądze na ćwiczenia dla uczniów
Następny artykułKsiążnica – prace idą naprzód


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj