Panattoni Park Stargard w PPNT

0

Już wkrótce w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii ma powstać centrum logistyczne – Panattoni Park Stargard. Jak zapowiada firma, budowa trzech hal o łącznej powierzchni 172 tys. mkw. powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku. Panattoni to jeden z liderów rynku nieruchomości przemysłowych w Europie.

Dotychczas firma wybudowała na Pomorzu Zachodnim już niemal 500 tys. mkw. powierzchni magazynowo-przemysłowej. Teraz planuje inwestować w PPNT. Głównym partnerem handlowym Panattoni są Niemcy.

O ulokowaniu kolejnego centrum logistycznego w Stargardzie decydują nie tylko sprzyjające warunki dla przedsiębiorców, ale również lokalizacja. Bliskość przejść granicznych, portu w Świnoujściu, Berlina, lotniska w Goleniowie i dobre skomunikowanie z międzynarodowymi szlakami drogowymi E28 i E65 – to wszystko sprawia, że kolejne światowe koncerny wybierają nasze miasto.

Panattoni Park Stargard ma powstać przy ul. Metalowej. Jak informuje inwestor, w 3 halach najemcy będą mogli skorzystać z elastycznych modułów, w których zapewniona zostanie obsługa zarówno magazynowa, jak i przemysłowa. Zgodnie z zapowiedziami centrum logistyczne zaprojektowano tak, żeby spełniać wysokie normy ekologiczne. Dzięki temu zyska środowisko naturalne, ale również klienci, którzy mogą zapłacić mniej za prąd i wodę.

Obecnie Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii zajmuje około 850 hektarów. Na jego terenie działają zarówno duże, światowe koncerny, jak i mniejsze – także lokalne – firmy. W sumie zatrudnionych jest tam około 4000 osób. W ramach kolejnej inwestycji uzbrajanych jest 20 następnych hektarów. Drogi i działki w PPNT są dostosowywane nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla pracowników. Budowane są ścieżki rowerowe, chodniki, powstają przystanki autobusowe, instalowane są latarnie.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. panattonieurope.com

Poprzedni artykułZUS przygotowuje wypłaty 13. i 14. emerytury
Następny artykułMDK. Sprawdź, czy taniec jest dla Ciebie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj