MPK zawiezie na szczepienie i odwiezie do domu

0

Osoby z niepełnosprawnościami, mające problemy z samodzielnym poruszaniem się, mogą skorzystać z bezpłatnego transportu na szczepienie przeciwko koronawirusowi. MPK zapewnia dowóz w systemie „od drzwi do drzwi”. Z takiego przejazdu skorzystają również opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.

Aby zamówić transport, wystarczy zadzwonić pod nr 91 573 13 82. Infolinia działa całodobowo. Zgłaszając się, trzeba podać kilka informacji – imię i nazwisko, telefon kontaktowy, swój adres, a także datę, miejsce i godzinę szczepienia. Przed skorzystaniem z przejazdu należy pokazać kierowcy dokument potwierdzający stopień niepełnosprawności. Dodatkowo osoby, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, mogą liczyć na pomoc opiekuna w dotarciu do pojazdu.

Bezpłatny transport obejmuje punkty szczepień na terenie Stargardu. W wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach – maksymalnie do 20 km poza miastem. Z busa MPK mogą skorzystać stargardzianie, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym (kod R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami. Taki transport jest również przeznaczony dla osób mających inne, niemożliwe do pokonania, trudności z dotarciem do punktu szczepień.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. pexels.com

Poprzedni artykułRozlicz się online, szybciej dostaniesz zwrot nadpłaty podatku
Następny artykułZłożyli w Starostwie Powiatowym projekt „GrzyboGranie Music Festival 2021”. Czekają na decyzję


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj