Rozlicz się online, szybciej dostaniesz zwrot nadpłaty podatku

3

Trwa składanie zeznań podatkowych za 2020 rok. Warto pamiętać, że PIT można wygodnie i bezpiecznie rozliczyć przez internet. Potem wystarczy wydrukować pierwszą stronę zeznania wraz z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru i złożyć wniosek o wydanie Stargardzkiej Karty Mieszkańca – przypomina magistrat.

Wystarczy zalogować się na stronie www.podatki.gov.pl i rozliczyć PIT bez konieczności wizyty w Urzędzie Skarbowym. Można to zrobić w dowolnym miejscu i o każdej porze, wykorzystując urządzenie z dostępem do internetu. Takie elektroniczne zeznanie ma jeszcze jedną korzyść. Rozliczając się online, szybciej dostaniemy zwrot nadpłaty podatku.

Składając PIT w naszym mieście, można dostać Stargardzką Kartę Mieszkańca. Odebrało ją już ponad 10 tys. osób, które korzystają m.in. z tańszych biletów MPK i pierwszeństwa w przyjęciu dzieci do miejskich przedszkoli i żłobka. Aby zostać posiadaczem SKM, trzeba pokazać w Urzędzie Miejskim pierwszą stronę rozliczenia za 2020 r. z adresem zamieszkania w naszym mieście oraz Urzędowym Poświadczeniem Odbioru. Wnioski o wydanie SKM przyjmowane są w Ratuszu przy Rynku Staromiejskim, w UM przy ul. S. Czarnieckiego 17 oraz przez internet. Szczegółowe informacje tutaj.

Przy rozliczaniu PIT – także online – można przekazać 1 proc. podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. To prosty sposób, by pomóc potrzebującym. Także w naszym mieście działa wiele fundacji i stowarzyszeń, które wspierają osoby z różnych grup społecznych – ich wykaz jest tutaj. 1 proc. naszego podatku mogą otrzymać tylko te organizacje, które są zarejestrowane w KRS.

(r)

Poprzedni artykułJaśniej na przejściach w ciągu Tańskiego
Następny artykułMPK zawiezie na szczepienie i odwiezie do domu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

3 KOMENTARZE

  1. Już minął miesiąc a pieniążki z nadpłaty leżą sobie spokojnie w Banku, a ty podatniku nic nie możesz zrobić tylko pokornie czekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj