Błękitni Stargard. Sprawili niespodziankę w Suwałkach

0

Remis ze Śląskiem II Wrocław i wysoka porażka z KKS Kalisz zdecydowały, że trenerem Błękitnych przestał być Tomasz Grzegorczyk. Do klubu wrócił Adam Topolski (fot.), ale zanim to nastąpiło, zespół pod wodzą drugiego szkoleniowca Jarosława Piskorza wygrał na wyjeździe z Wigrami Suwałki 1:0.

Nie tak miał wyglądać początek tegorocznych zmagań w wykonaniu Błękitnych. Po pozyskaniu aż dziewięciu nowych zawodników, podopieczni Tomasza Grzegorczyka mieli szybko oddalić się od strefy spadkowej. I o ile pierwszy mecz ze Śląskiem II Wrocław nie wyglądał tak źle, choć szkoda było straconych punktów po remisie 1:1, o tyle kolejny pojedynek u siebie z KKS Kalisz stanowił kompromitację. Porażka 0:4 nie mogła nie mieć swoich konsekwencji, a te spotkały trenera. Klub rozstał się z Tomaszem Grzegorczykiem, w miejsce którego powrócił Adam Topolski.

Zanim jednak to nastąpiło, Błękitni udali się do Suwałk. I mimo że zostali poprowadzeni przez drugiego trenera Jarosława Piskorza, nieoczekiwanie wygrali z aspirującymi do I ligi Wigrami. Bramkę na wagę trzech punktów w pierwszej połowie strzelił Mateusz Bochnak. Wigry w całym spotkaniu stworzyły sobie więcej sytuacji, ale jednak ta 5. minuta okazała się decydująca dla całej konfrontacji. Co więcej, od 57. minuty gospodarze mieli utrudnione zadanie, bo drugą żółtą, a w efekcie czerwoną, kartkę ujrzał Rafał Grzelak.

Zwycięstwo nieco polepszyło sytuację Błękitnych, którzy zwiększyli przewagę nad strefą spadkową do czterech oczek.

A już w najbliższą środę stargardzianie zagrają u siebie z Motorem Lublin. Początek o godz.14.

Wigry Suwałki – Błękitni Stargard 0:1 (0:1)

Bramka: 5. min. Bochnak

Wigry: Zoch – Orzechowski (46. min. Aftyka), Kamiński, Grzelak, Karankiewicz, Liszka (46. min. Gierach) – Gojko, Mularczyk (61. min. Wełniak), Babiarz, Sowiński (61. min. Czułowski) – Adamek

Błękitni: Sasiak – Andrzejewski, Kujawa, Wajsak, Mruk (20. min. Sitkowski) – Bochnak, Karmański (56. min. Krawczun), Polkowski, Cywiński, Kaczmarek (79. min. Kwiatkowski) – Niedojad (79. min. Theus)