Jaki Stargard 2030? Porozmawiajmy o tym

1

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące projektu strategii „Stargard 2030”. Każdy mieszkaniec może się wypowiedzieć na temat tego, w którym kierunku powinno rozwijać się nasze miasto. Uwagi i sugestie będą przyjmowane do 19 kwietnia (poniedziałek) – informuje magistrat. Jest kilka możliwości, żeby zgłosić swoje propozycje.

– W ciągu ostatnich kilkunastu lat Stargard przeszedł wielką przemianę – głównie dzięki tworzeniu warunków dla rozwoju gospodarki oraz możliwościom, jakie dały fundusze europejskie. Przyszedł czas na nakreślenie planów dla miasta na kolejną dekadę. Zapraszam do zapoznania się z projektem strategii oraz aktywnego udziału w konsultacjach społecznych. Wspólnie możemy sprawić, aby Stargard był miastem przyjaznym i wygodnym do życia dla mieszkańców, którzy stanowią jego największy kapitał – mówi prezydent Rafał Zając.

Z powodu pandemii koronawirusa konsultacje odbędą się w kilku różnych formach. Swoje pomysły można zgłaszać osobiście albo pocztą – tradycyjną lub elektroniczną. Wypełniony formularz trzeba wysłać e-mailowo na adres: m.winnicki@um.stargard.pl, przynieść do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. S. Czarnieckiego 17 albo przesłać pocztą na adres BOK. W tytule e-maila lub na kopercie należy napisać: Konsultacje Stargard 2030. Formularz zgłaszania uwag oraz projekt strategii znajdują się tutaj.

30 marca (wtorek) o 17:00 odbędzie się także spotkanie online z mieszkańcami. Link zostanie opublikowany na stronie www.stargard.pl.

Ze względów bezpieczeństwa najlepiej zdecydować się na taką formę kontaktu – e-mail, spotkanie online lub korespondencję papierową. Uwagi do projektu strategii są jednak przyjmowane również bezpośrednio. Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00 można przyjść do Wydziału Planowania i Rozwoju (parter, pokój 14) w UM przy ul. S. Czarnieckiego 17.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum​

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Największym problemem miasta jest wszechobecny brud. Park Chrobrego, centrum, czy tereny przyległe do osiedlowych wiat smietnikowych, to dosłownie wysypiska smieci

SKOMENTUJ TEKST

Wprowadź swój komentarz!
Wpisz imię