Jaki Stargard 2030? Porozmawiajmy o tym

1

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące projektu strategii „Stargard 2030”. Każdy mieszkaniec może się wypowiedzieć na temat tego, w którym kierunku powinno rozwijać się nasze miasto. Uwagi i sugestie będą przyjmowane do 19 kwietnia (poniedziałek) – informuje magistrat. Jest kilka możliwości, żeby zgłosić swoje propozycje.

– W ciągu ostatnich kilkunastu lat Stargard przeszedł wielką przemianę – głównie dzięki tworzeniu warunków dla rozwoju gospodarki oraz możliwościom, jakie dały fundusze europejskie. Przyszedł czas na nakreślenie planów dla miasta na kolejną dekadę. Zapraszam do zapoznania się z projektem strategii oraz aktywnego udziału w konsultacjach społecznych. Wspólnie możemy sprawić, aby Stargard był miastem przyjaznym i wygodnym do życia dla mieszkańców, którzy stanowią jego największy kapitał – mówi prezydent Rafał Zając.

Z powodu pandemii koronawirusa konsultacje odbędą się w kilku różnych formach. Swoje pomysły można zgłaszać osobiście albo pocztą – tradycyjną lub elektroniczną. Wypełniony formularz trzeba wysłać e-mailowo na adres: [email protected], przynieść do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. S. Czarnieckiego 17 albo przesłać pocztą na adres BOK. W tytule e-maila lub na kopercie należy napisać: Konsultacje Stargard 2030. Formularz zgłaszania uwag oraz projekt strategii znajdują się tutaj.

30 marca (wtorek) o 17:00 odbędzie się także spotkanie online z mieszkańcami. Link zostanie opublikowany na stronie www.stargard.pl.

Ze względów bezpieczeństwa najlepiej zdecydować się na taką formę kontaktu – e-mail, spotkanie online lub korespondencję papierową. Uwagi do projektu strategii są jednak przyjmowane również bezpośrednio. Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00 można przyjść do Wydziału Planowania i Rozwoju (parter, pokój 14) w UM przy ul. S. Czarnieckiego 17.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum​

Poprzedni artykułKonkurs literacki „Róże dla Różewicza”
Następny artykułWolne miejsca czekają na chętnych w dolickim DPS


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Największym problemem miasta jest wszechobecny brud. Park Chrobrego, centrum, czy tereny przyległe do osiedlowych wiat smietnikowych, to dosłownie wysypiska smieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj