Konkurs literacki „Róże dla Różewicza”

0

Książnica Stargardzka, wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, serdecznie zaprasza wszystkich stargardzkich seniorów, czujących literacką wenę, do udziału w konkursie literackim pt. „Róże dla Różewicza”.

Jest istotny powód. Obecny rok, decyzją Sejmu RP, stoi pod wspólnym patronackim znakiem czterech wybitnych pisarzy i poetów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida i Tadeusza Różewicza.

Z uwagi na to, bibliotekarze Książnicy Stargardzkiej rozpoczynają realizację przedsięwzięć, mających na celu nie tylko uhonorowanie tych autorów, ale –  poprzez różnego rodzaju wydarzenia – przypomnienie ich twórczości i jej znaczenia dla polskiej i światowej literatury.

Jednym z nich jest właśnie konkurs literacki, skierowany do osób powyżej 60. roku życia. Do konkursu przyjmowane będą prace w dowolnej konwencji literackiej wierszem lub prozą. Każdy z uczestników może zgłosić do trzech wierszy i jedną pracę prozatorską. Mile widziane będą propozycje nawiązujące stylem, charakterem, a także tematyką do twórczości Tadeusza Różewicza.

Termin nadsyłania prac konkursowych do 31 maja br. włącznie na adres: Książnica Stargardzka, ul. Wojska Polskiego nr 3, 73-110 Stargard z dopiskiem na kopercie: „Róże dla Różewicza”.

Praca musi być opatrzona imieniem i nazwiskiem uczestnika, jego datą urodzenia, adresem zamieszkania i nr kontaktowym telefonu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w sobotę 26 czerwca o godz. 16.00 na terenie Różanki w Parku Jagiellońskim. W przypadku niepogody nastąpi ono o godz. 17.00 w sali wielofunkcyjnej SCK (wejście od ul. Wojska Polskiego).

Nagrodą dla jego laureatów będzie odczytanie tego dnia nagrodzonych utworów – osobiście przez autorów lub przez wskazane przez nich (wcześniej) znane w Stargardzie osoby życia publicznego w trakcie ogłoszenia wyników. Prezentacje te zostaną nagrane i będą prezentowane w mediach społecznościowych Książnicy Stargardzkiej.

Organizatorzy mają nadzieję, że dopisze nie tylko pogoda, ale również i konkursowa frekwencja, ukazująca talenty stargardzkich seniorów.

Regulamin konkursu:

http://ksiaznicastargardzka.pl/konkurs-literacki-roze-dla-rozewicza/#more-27059

(r)

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Sprawili niespodziankę w Suwałkach
Następny artykułJaki Stargard 2030? Porozmawiajmy o tym


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj