Wolne miejsca czekają na chętnych w dolickim DPS

0

Minął rok od chwili wybuchu pandemii, która w szczególny sposób dotknęła podopiecznych domów pomocy społecznej. Jednak DPS w Dolicach prowadzony przez Powiat Stargardzki, dzięki wprowadzonym obostrzeniom i reżimowi sanitarnemu, uniknął dramatycznych sytuacji.

Wspierany finansowo z powiatowego budżetu, a także za pośrednictwem unijnych funduszy na przeciwdziałanie skutkom COVID- 19, placówka przy ul. Wiśniowej zapewnia wysoki standard opieki w tych wyjątkowych warunkach. Tym bardziej ważna jest informacja o nowych miejscach, które czekają na zainteresowanych ofertą DPS w Dolicach.

W Domu Pomocy Społecznej przygotowano łącznie 12 wolnych miejsc, przeznaczonych dla osób przewlekle, somatycznie chorychz gwarancją profesjonalnej opieki świadczonej przez kadrę placówki.

Dom, wyposażony w nowoczesną i pojemną windę, przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Mimo obowiązującego zakazu odwiedzin, dzięki współpracy z Fundacją MILON, podopieczni wspierani przez asystenta mogą kontaktować się zdalnie z bliskimi, korzystając ze sprzętu komputerowego, kupionego wcześniej przez fundację.

W dobie pandemii dolicki DPS funkcjonuje w normalnym trybie, ale z zachowanymi obostrzeniami oraz reżimem sanitarnym. Podopieczni domu mogą uczestniczyć w warsztatach terapii zajęciowej, a także korzystać z fizjoterapii.

Mimo wprowadzonych ograniczeń – z zakazem odwiedzin na czele w kameralnej formie organizowane są imprezy cykliczne i sezonowe. Do dyspozycji mieszkańców jest również kaplica z możliwością uczestnictwa w nabożeństwach.

Pięknie utrzymany ogród, jakim dysponuje DPS, sprzyja zajęciom w plenerze, spacerom i spotkaniom. Bliskość lasu i natury dobrze wpływa na mieszkańców.

Personel domu pracuje w reżimie sanitarnym, stosując środki ochrony osobistej i dezynfekcję. Spośród 45osobowej kadry, przeciw COVID- 19 zaszczepiło się już 31 pracowników DPS.

DPS w Dolicach dostosowany jest dla osób wymagających całodobowej opieki, które zostały skierowane z Ośrodka Pomocy Społecznej. Miesięczny koszt pobytu wynosi obecnie  4 206,73zł.

Zainteresowani możliwością opieki mogą skontaktować się z dolickim DPS telefonicznie pod nr. 91 564 00 23 lub mailowo: http://[email protected]

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułJaki Stargard 2030? Porozmawiajmy o tym
Następny artykułPrzebudowa drogi w Kunowie. Zadbali o budki lęgowe dla ptaków. Nietoperze też nie ucierpią


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj