Opiekunowie odetchną

0

Stargard pozyskał ponad 325 tys. zł na dwa programy wspierające osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny – informuje magistrat. To sukces Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który zdobył najwyższą w województwie kwotę dotacji na ten cel. Co ważniejsze, stargardzianie skorzystają dzięki temu z tzw. opieki wytchnieniowej i pomocy asystentów osobistych.

Pieniądze te pozwolą na zapewnienie wsparcia 36 podopiecznym i ich rodzinom. Programy ruszą już w kwietniu i potrwają do końca 2021 r.

Opieka wytchnieniowa to szansa na odpoczynek i regenerację dla osób, które na co dzień opiekują się w domach bliskimi z niepełnosprawnościami. Każdy uczestnik zakwalifikowany do programu dostanie maksymalnie 240 godzin takiego wsparcia.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami pomoże przy wykonywaniu codziennych czynności. W ramach programu uczestnicy będą mogli skorzystać z jego usług przez 60 godzin w miesiącu. Taka forma pomocy to również szansa na udział w życiu społecznym. Wsparcie – opiekę wytchnieniową i pomoc asystenta – otrzymają zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe o różnym stopniu niepełnosprawności.

Informacje o tym, jak wziąć udział w programach, będą zamieszczone na stronie MOPS.

Tylko w ubiegłym roku z budżetu Stargardu wydano ponad 17,5 mln zł na pomoc społeczną dla mieszkańców potrzebujących wsparcia w codziennym życiu.

(r)

fot. pexels.com 

Poprzedni artykułKto jest właścicielem tej hulajnogi?
Następny artykułTomasz Lewandowski z nominacją do Fryderyka 2021 za album „Machiavelli”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj