Stargard powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

0

Nasze miasto weźmie udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Oficjalne zmagania pomiędzy mieszkańcami kilkudziesięciu miast odbywać się będą w czerwcu. W pierwszy dzień wiosny rozpoczęły się treningi, które potrwają do 21 maja.

To już trzecia edycja tego ogólnopolskiego pojedynku organizowanego przez Miasto Bydgoszcz. Dwa pierwsze odbyły się we wrześniu 2019 i 2020 roku i dwukrotnie wygrywała go Nowa Sól.

– Polacy pokochali rowery, ale też inne aktywności na świeżym powietrzu, takie jak bieganie, rolki czy nordic walking. Dwie poprzednie edycje rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski okazały się strzałem w dziesiątkę. W zdobywaniu kilometrów nie przeszkodziła nam nawet pandemia koronawirusa. Chcemy dalej rozwijać ten projekt, także za sprawą innych polskich miast, które tak pozytywnie go przyjęły – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Trzecia edycja została zaplanowana na czerwiec 2021 roku. Stargard będzie debiutował w tym przedsięwzięciu.

– W tym trudnym czasie nie możemy zapominać o naszym zdrowiu i dobrym samopoczuciu. A jazda na rowerze to jedna z najlepszych form aktywnego wypoczynku. Bez wahania postanowiliśmy przystąpić do tego projektu. Podpisaliśmy umowę na uczestnictwo w nim na najbliższe trzy lata mówi Grzegorz Chudzik, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie, który jest lokalnym koordynatorem całego przedsięwzięcia.

Do rozpoczęcia rywalizacji pozostały nieco ponad dwa miesiące. To czas, aby zbudować formę oraz przetestować aplikację Aktywne Miasta. Jest ona niezbędna dla wszystkich chętnych do zabawy uczestników. Trzeba ją tylko pobrać ze strony: www.rowerowastolicapolski.pl i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry.

Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Dla najlepszego miasta oraz indywidualnie najlepszych zawodników przewidziane są nagrody.

Więcej informacji na stronach:

www.rowerowastolicapolski.pl

www.facebook.com/PucharRowerowejStolicyPolski

www.facebook.com/Stargard-Rowerowa-Stolica-Polski-110890024415709

(r)

Poprzedni artykuł100 lat pani Marii
Następny artykułMAH. Z „Notatnikiem” na spacery


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj