Deszczówka z dofinansowaniem – z programu Moja Woda

0

5 tys. zł mogą dostać właściciele domów jednorodzinnych, którzy zamontują na swoich działkach zbiorniki retencyjne albo np. wykonają instalację do zagospodarowania wód opadowych – informuje magistrat. Trwa nabór wniosków do programu Moja Woda, którego celem są ochrona zasobów wodnych oraz minimalizacja suszy w Polsce.

Program realizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Zgłoszenia są przyjmowane internetowo – przez Portal Beneficjenta.

W ramach programu aż 100 mln zł w 2021 r. może trafić do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy zdecydują się zatrzymywać i wykorzystywać wodę deszczową. Nabór wniosków rozpoczął się 22 marca – w Światowy Dzień Wody – i trwa do wyczerpania środków. Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na instalacje do zbierania i zagospodarowania wód opadowych, wykonanie tzw. zielonych dachów z warstwą drenażową i rozszczelnienie powierzchni nieprzepuszczalnych. Szczegóły tutaj.

Wnioski są przyjmowane od właścicieli lub współwłaściciel domów jednorodzinnych. W programie mogą wziąć udział także osoby, które dopiero planują budowę. Aby starać się o dofinansowanie, najpierw trzeba założyć konto na Portalu Beneficjenta. Szczegółowa instrukcja i dodatkowe informacje są tutaj.

(r)

Poprzedni artykułFestiwal „YOUR Song”. Nailah Vitha z brązem
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. W play-offach zagrają z liderem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj