PGE Spójnia Stargard. W play-offach zagrają z liderem

0

Mimo wygranej w ostatniej kolejce rundy zasadniczej z Asseco Arka Gdynia, podopieczni Marka Łukomskiego zajęli ostatnie, a więc ósme miejsce w tabeli, które premiowane jest grą w fazie play-off.

Choć Spójnia wygrała dość wysoko z Asseco Arka Gdynia, bo różnicą 16 oczek, mecz wcale nie był jednostronnym widowiskiem.

Połowa pierwszej kwarty należała do gospodarzy, którzy wypracowali 5-punktowe prowadzenie. Jeszcze w tej samej odsłonie Asseco nie tylko odrobiło straty, ale uzyskało 6 oczek przewagi.

W drugiej kwarcie przez 3 minuty goście trzymali ten dystans, po czym zaczął on maleć. Po 5 minutach to Spójnia ponownie prowadziła, najpierw 4 punktami, aby w kolejnych fragmentach odskoczyć na 10 oczek. Przy takiej różnicy na korzyść miejscowych zespoły schodziły na długą przerwę.

Po zmianie stron stargardzianie nawet na chwilę powiększyli przewagę, ale w końcówce skurczyła się ona do 6 punktów.

Przyjezdni kontynuowali też odrabianie strat w pierwszych fragmentach ostatniej kwarty i po nieco ponad 2 minutach zbliżyli się na 2 oczka. Wtedy jednak w szeregach Asseco nastąpił 5-minutowy przestój, podczas którego Spójnia rzuciła 11 punktów. Różnica okazała się już nie do odrobienia i nasi koszykarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa 80:64. W kontekście walki w fazie play-off nic to nie dało podopiecznym Marka Łukomskiego. Po rundzie zasadniczej Spójnia zajęła ósme miejsce w tabeli i zagra z liderem, a więc Enea Zastal BC Zielona Góra.

Terminarz ćwierćfinału z udziałem stargardzkiej drużyny jest następujący (walka toczy się do trzech zwycięstw):