SOK. Maksymilian Ławrynowicz. Fotografuje kobiety, aby razem stworzyć coś pięknego

0

To będzie już 3. odcinek Stargardzkiej Ofensywy Kulturalnej (SOK). Tym razem z udziałem – pochodzącego ze Stargardu – Maksymiliana Ławrynowicza, który obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Fotografował wiele gwiazd m.in. Agatę Buzek, Annę Czartoryską-Niemczycką, Aleksandrę Kisio, Barbarę Kurdej-Szatan, Helenę Norowicz, Edytę Herbuś, Joannę Jabłczyńską, Paulinę Holtz.

O sobie pisze tak: „Jestem fotografem-portrecistą. W kraju znanym przede wszystkim z niepokojących i nietuzinkowych portretów kobiet. Mój autorski Projekt Kobiety stał się jednym z najbardziej profesjonalnych i prestiżowych projektów fotograficznych w kraju. Łącząc swoją pasję do sztuk wizualnych, mody, literatury oraz doświadczenie zawodowe w kreacji, tworzę oryginalne i przemyślane portrety, na które składają się: malarskie podejście do oświetlenia, bogata stylizacja i charakterystyczna postprodukcja. Moją ofertę kieruję do odważnych i świadomych indywidualistek. Jeśli pragniesz mieć portret, który bardziej przypomina malarską pracę niż fotografię: zapraszam do mojego studia. Stwórzmy razem coś pięknego!”

W rozmowie z Joanną Merkel rozwija te wątki. Podkreśla, że choć w życiu zawodowym pełni wiele ról – jest także dyrektorem kreatywnym, specjalistą do sp. PR, twórcą i prezesem Fundacji Projekt Kobiety – i w każdej z nich stara się być dobry, to jednak w fotografii czuje się najlepiej.

Jego Projekt Kobiety miał już pięć odsłon, szósta czeka na swą premierę, siódma jest w produkcji. W ostatnich wzięło udział wiele gwiazd, m.in. Agata Buzek, Anna Czartoryska-Niemczycka, Aleksandra Kisio, Barbara Kurdej-Szatan, Helena Norowicz, Edyta Herbuś, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz.

Jak mówi gość Ofensywy, wszystko sprowadza się do pasji. Tak uwielbia to, co robi, że samym opowiadaniem o tym jest w stanie zarazić tą pasją i namówić gwiazdy do udziału w projekcie.

I pomyśleć, że projekt ten zaczął się w Stargardzie, gdy był w liceum…

Maksymilian Ławrynowicz wspomina, że kilkanaście lat temu bardzo aktywnie uczestniczył w życiu kulturalnym miasta.

– Wyssałem to z mlekiem matki – mówi syn Zofii Ławrynowicz. – Tu rodziła się moja miłość do sztuki. Tu stawiałem pierwsze kroki w organizowaniu różnych wydarzeń. Do Stargardu zawsze będę miał sentyment.

Premiera całego wywiadu już w ten czwartek (25.03.) o godz. 19:00. Link do transmisji: https://youtu.be/ajAFB5BU3bE

Pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Artystyczne B-moll. Wywiady są nagrywane we wnętrzach Miejskiego Browaru Stargard, a następnie emitowane na kanale Youtube.

Twórcami Stargardzkiej Ofensywy Kulturalnej są B-moll i MDK. Partnerem – Miejski Browar Stargard. Sponsorami: Kawiarnia Na Okrągło, Tomi Tomasz Chojankowski. Patronem medialnym – stargardzka.pl

Zadanie publiczne pn. Stargardzka Ofensywa Kulturalna jest finansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Stargard.

Bożena Kuszela

fot. Roman Budzowski

Poprzedni artykułUrządzili się po swojemu. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy dla dzieci z autyzmem już w nowej siedzibie
Następny artykułWernisaż Ryszarda Balonia online


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj