Godzina dla Ziemi 2021 z happeningiem koło MDK

0

Nie tylko Wieżę Ciśnień, ale też budynek Młodzieżowego Domu Kultury – na co dzień rozświetlone – 27 marca spowiły ciemności w ramach tegorocznej akcji „Earth Hour” – tym razem poświęconej ochronie Bałtyku.

Godzina dla Ziemi WWF to jedna z największych akcji ekologicznych na świecie. Od 14 lat w marcu na godzinę gasną światła – na znak solidarności z naszą planetą – w prywatnych domach, instytucjach i publicznych budynkach. Do akcji dołącza 180 państw z siedmiu kontynentów i miliony ludzi, którym los Ziemi nie jest obojętny.

Z uwagi na pandemię koronawirusa, tegoroczna Godzina dla Ziemi odbyła się online.

MDK do filmu przedstawiającego akcję na całym świecie dołączył nagranie z akcji przy budynku tej placówki. Film jest tu:  https://www.youtube.com/watch?v=DSWtPhZqBbY

– Napisy, źródła i wszelkie opisy autorów muzyki są już zamieszczone w źródle podczas filmu – informuje Maciej Dura-Pomarański z MDK. Odnosząc się do użytych podczas Godziny dla Ziemi świec, wyjaśnia: – W klasyfikacji wyrobów pirotechnicznych wszystkie zakupione flary, jak i dymy, należą do klasy F1. Są to wyroby, które podczas działania charakteryzują się m.in. bardzo niskim stopniem zagrożenia środowiska.

(r)

fot. – źródło: https://www.facebook.com/mdkstargard

Poprzedni artykułZostań rodziną wspierającą
Następny artykułSadzenie 40 mln drzew trwa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj