PPNT. Widać postępy prac

0

W Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii trwają intensywne roboty. Uzbrajane są kolejne tereny – to ponad 20 hektarów powierzchni dla następnych inwestorów. Przedłużona zostanie też ul. Metalowa. Inwestycje powinny zakończyć się w lipcu 2021 r.

W ramach uzbrajania działek w PPNT powstają drogi wewnętrzne – trzy odcinki o łącznej długości prawie 1,5 km. Wykonano ich podbudowę. Widać także rozdzielenie chodnika od jezdni, przy której położono krawężniki. Wyraźnego kształtu nabrało też nowe rondo, wybrukowane już dookoła. Trwają prace przy budowie chodnika – są obrzeża, częściowo położono też nawierzchnię z kostki betonowej. Z kolei na powstającym ciągu pieszo-rowerowym będzie nawierzchnia bitumiczna.

Trwają także prace na przedłużeniu ul. Metalowej. Nowa jezdnia połączy kolejne tereny inwestycyjne z już istniejącymi. Możemy zobaczyć część warstwy podbudowy. Układane są krawężniki. Widać także koryto pod chodnik i ciąg pieszo-rowerowy. Inwestycja poprawi funkcjonalność terenów w PPNT, ale również zwiększy bezpieczeństwo pieszych i kierowców w tym miejscu. Wszystkie nowe drogi oświetli kilkadziesiąt ledowych latarń.

Wartość prac w PPNT to ponad 30 mln zł. Na co dzień w pracuje tam około 4 tys. osób. Dzięki nowym inwestycjom kolejni przedsiębiorcy będą mieć dobre warunki do rozwoju swoich firm, a co za tym idzie – stworzenia większej liczby miejsc pracy dla stargardzian. Z kolei już zatrudnieni w PPNT zyskają bezpieczny i wygodny dojazd do pracy o każdej porze.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułDrzewka przed SCK zmieniają szatę na Wielkanoc
Następny artykułGala Twórców Kultury – zapowiedź


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj