Miasto inwestuje w chodniki

2

Trwa przebudowa chodnika przy pl. Majdanek na odcinku od ul. H. Kołłątaja do ul. Oświaty. Jak informuje magistrat, w tym roku w Stargardzie planowane są jeszcze inne inwestycje – remonty chodników i budowa zupełnie nowego ciągu pieszo-rowerowego.

Wartość robót przy pl. Majdanek to ponad 50 tys. zł. Piesi zyskają w tym miejscu wygodny chodnik z kostki. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane Maxbud ze Stargardu. Prace powinny się zakończyć do końca maja.

W kwietniu ma się rozpocząć budowa ciągu pieszo-rowerowego na ul. Nasiennej. Nowa droga w Stargardzkim Parku Przemysłowym będzie miała około 600 m długości. Skorzystają z niej zarówno piesi, jak i rowerzyści. Inwestycję zrealizuje firma Ben-Bruk ze Stargardu.

Także w kwietniu planowane jest rozpoczęcie remontu fragmentu chodnika wzdłuż ul. F. Chopina – na odcinku od ul. Z. Noskowskiego do ul. L. Różyckiego. Piesi zyskają tam prawie 350 m nowej nawierzchni. Inwestycja o wartości przeszło 240 tys. zł powinna zakończyć się w czerwcu. Wykonawcą robót jest firma Budpak Paweł Szubert ze Stargardu.

Niedługo rozpocznie się przygotowywanie dokumentacji kolejnych inwestycji. W planach na ten rok jest remont chodnika przy ul. K. Szymanowskiego. Nowa nawierzchnia z kostki pojawi się na odcinku o długości ponad 400 m – od ul. H. Wieniawskiego do ul. S. Moniuszki. Zbudowana będzie też droga dla pieszych tuż przy ul. Kasztelańskiej – przy Stargardzkim Centrum Nauki.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPort Lotniczy Goleniów. Możesz tam zrobić test
Następny artykułFotowędrownik w kolegiacie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko ładnie i dobrze że remontowanie są chodniki ale z tego co widac tylko przy głównych ciągach ulic a o tych małych, krótkich uliczkch się nie myśli tam dalej zostaną z popękanymi płytami, tak jakby po tamtędy nikt nie chodził, wstyd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj