Przejazdy kolejowe w Reptowie i Grzędzicach zamknięte. Są utrudnienia

0

Przebudowa magistrali kolejowej z Poznania do stacji Szczecin Dąbie to nie tylko uciążliwości dla pasażerów pociągów PKP InterCity i Polregio, lecz także dla kierowców oraz mieszkańców Reptowa i Grzędzic. W obu miejscowościach konsekwencją toczących się prac jest zamknięcie  przejazdów kolejowych. W przypadku Grzędzic oznacza to dość duże komplikacje w codziennym ruchu oraz konieczność objazdu przez miejscowość Żarowo.

Zmiany w organizacji ruchu na stacji Reptowo wprowadzono już 30 marca, zamykając możliwość przejazdu od strony Cisewa. Przejazd w Grzędzicach zamknięty został dzisiaj 6 kwietnia.

Teraz kierowcy muszą korzystać z objazdu przez miejscowość Żarowo. Zmiany w kursowaniu autobusów przez Grzędzice wprowadza również MPK Stargard. Od wtorku 6 kwietnia – do czasu zakończenia przebudowy stacji w Grzędzicach – miejski przewoźnik uruchomił nową linię 39, która kursować będzie na trasie od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego do Grzędzic przez Żarowo. Więcej szczegółów na stronie MPK Stargard poniżej: https://mpkstargard.pl/nowa-linia-do-grzedzic/

Po zamknięciu przejazdu w Reptowie, dojazd do Cisewa z Kobylanki oraz Reptowa możliwy jest na trasie: Morzyczyn i dalej  Miedwiecko. Tutaj – na wysokości przystanku kolejowego – wytyczona jest nowa droga w stronę Cisewa, wybudowana staraniem gminy i Lasów Państwowych. Powrót do Reptowa i Kobylanki odbywa się tą samą trasą – z pominięciem zamkniętego przejazdu.

Za niecałe 2 tygodnie zamknięty zostanie przejazd w Dolicach. Stanie się to 19 kwietnia i potrwa do 19 czerwca br.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułMPGK unowocześnia tabor
Następny artykułPolicja o świętach w powiecie stargardzkim. Było 258 interwencji


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj