SBO. Powstaje nowe miejsce do zabawy i rekreacji

0

Rozpoczęła się budowa placu zabaw między ulicami J. Przybosia i S. Żeromskiego. Na razie trwają prace rozbiórkowe i wykopy. Wkrótce będą tam atrakcje dla osób w każdym wieku. Najmłodszych ucieszą zestawy zabawowe, a starsi poćwiczą na siłowni plenerowej.

Rodzinny plac zabaw to jeden z projektów Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Z powodu pandemii koronawirusa realizacja niektórych projektów musiała zostać odłożona na 2021 r. Już niedługo mieszkańcy tej części miasta zyskają nowe miejsce do odpoczynku. Teren zostanie ogrodzony, posiana tam będzie trawa, a całość uzupełnią ławki. Inwestycja powinna zakończyć się w maju.

Jeszcze w kwietniu na placu zabaw przy ul. Armii Krajowej rozpocznie się aranżacja tzw. zielonych miejsc wypoczynku. Dodatkowo dzieci zyskają tam nowe sprzęty do zabawy. Plac uzupełnią chodniki z kostki i ogrodzenie.

Kolejne nowe elementy pojawią się też w Parku Chrobrego. To zupełna nowość w Stargardzie – całoroczne trampoliny ziemne. Ich montaż również rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Na ten rok miasto zaplanowało też budowę pierwszego w mieście bike parku – miejsca do jazdy i ćwiczeń na rowerze.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułStargardzka drogówka działa z wykorzystaniem monitoringu
Następny artykuł11. rocznica tragedii pod Smoleńskiem. Zawyją syreny


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj