Stargardzka drogówka działa z wykorzystaniem monitoringu

0

Dzisiaj na terenie Stargardu policjanci drogówki przeprowadzili działania z użyciem kamer miejskiego monitoringu, podczas których kontrolowano sposób zachowania się kierujących wobec pieszych, a także samych pieszych.

Stargardzcy funkcjonariusze szczegółowo przyglądali się, czy nie dochodzi do popełniania wykroczeń w rejonie przejść dla pieszych, a także niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. W tym celu wykorzystany został monitoring miejski. Działania zorganizowane były po to, aby nie tylko represjonować sprawców wykroczeń, ale również działać profilaktycznie. W zależności od zaistniałej sytuacji mundurowi podejmowali decyzję o sposobie zakończenia podjętej interwencji

Podczas działań nadzorujący obsługę monitoringu policjant za pomocą radiostacji na bieżąco informował poszczególne patrole, pełniące służbę w mieście, o miejscach popełnianych wykroczeń.

– W czasie akcji funkcjonariusze ujawnili 16 wykroczeń polegających m.in. na niestosowaniu się do znaków zakazu, nieprawidłowym parkowaniu w rejonie przejść dla pieszych, czy też przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej – informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

Policjanci stanowczo reagują na wykroczenia, które nieść mogą za sobą groźne w skutkach zdarzenia. Ta zasada dotyczy zarówno kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych.

(r)

Poprzedni artykułMDK: Pamiętamy! Robert Piotrowski (1965-2014)
Następny artykułSBO. Powstaje nowe miejsce do zabawy i rekreacji


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj