WF z AWF – czas start!

0

Ruszył program „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Kiedy tylko dzieci wrócą do zajęć stacjonarnych w szkołach, będą mogły wziąć udział w dodatkowych zajęciach sportowych. W marcu przedstawione zostały szczegóły programu, w kwietniu zaczyna się jego pierwszy etap, czyli przygotowanie nauczycieli. Krok po kroku, razem ze specjalistami z Akademii Wychowania Fizycznego, Ministerstwo Edukacji i Nauki chce pomóc uczniom w powrocie do sprawności fizycznej.

8 kwietnia rozpoczęła się rejestracja na szkolenia. Może się na nie zapisać każdy chętny nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej, średniej i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Nie musi tego zrobić od razu. Rejestracja będzie otwarta do końca roku szkolnego.

Każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w jednym szkoleniu. Będzie ono kompleksowe i obejmie zagadnienia dotyczące metod przeciwdziałania skutkom hipokinezji – m.in. bezczynności ruchowej i izolacji społecznej. Podczas warsztatów poruszane będą również kwestie psychologiczne.

Na szkolenie będzie można zgłosić się przez formularz dostępny na stronie programu www.wfzawf.pl.

Aby dokonać rejestracji, nauczyciel zostanie poproszony o wpisanie w formularzu specjalnego kodu, który przekaże mu dyrektor szkoły. Po wypełnieniu formularza zgłoszenie trafi do konkretnego ośrodka szkoleniowego – właściwej AWF. Akademia prześle nauczycielowi potwierdzenie zgłoszenia na szkolenie. Po otrzymaniu informacji o możliwości rozpoczęcia szkoleń, każdy z ośrodków szkoleniowych przekaże nauczycielom informację dotyczącą konkretnego terminu i formy szkolenia.

Każda z uczelni ma przypisane poszczególne województwa, z których nauczyciele mogą zgłaszać się na szkolenie. Zachodniopomorskie przypisane jest do AWFiS w Gdańsku.

Więcej na stronie www.wfzawf.pl

(r)

Poprzedni artykułIńsko ma nowy plac targowy
Następny artykułCmentarze komunalne: jedne alejki gotowe, inne w remoncie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj