PGE Spójnia Stargard. I po sezonie

0

W czwartym ćwierćfinałowym meczu fazy play-off podopieczni Marka Łukomskiego przegrali po dogrywce z Enea Zastal BC Zielona Góra i tym samym przy stanie 1:3 odpadli z dalszych rozgrywek.

Po dwóch wyjazdowych porażkach rywalizacja przeniosła się do Stargardu, gdzie w trzecim pojedynku PGE Spójnia pokonała lidera Enea Zastal BC Zielona Góra, przedłużając tym samym szanse na awans do fazy półfinałowej play-off.

Początek czwartego spotkania nie napawał optymizmem. Na parkiecie dominował Zastal, co zresztą odzwierciedlił wynik pierwszej kwarty 14:25. Gospodarze już w drugiej odsłonie rozpoczęli gonitwę za wynikiem, która przyniosła efekty w postaci niewielkiego zminimalizowania strat do 8 oczek.

Po zmianie stron Spójnia stała się bardziej skuteczna, szczególnie na tle rywala, dzięki czemu po trzeciej kwarcie to ona już prowadziła 60:58. Prawdziwy dramat miał miejsce w czwartej odsłonie, w której wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. W końcówce to stargardzianie mieli już 5 punktów przewagi, ale to szybko stopniało. Co więcej, przy remisie 74:74, to stargardzianie mieli akcję, ale i tym razem nie wytrzymali presji. Doszło zatem do dogrywki. W niej Zastal szybko zdobył przewagę, która ostatecznie wyniosła 9 oczek.

PGE Spójnia Stargard po dobrych czterech spotkaniach i ambitnej grze przeciwko liderowi rundy zasadniczej zakończyła koszykarski sezon 2020/21.

Najwięcej punktów w tym sezonie dla stargardzkiej drużyny zdobył Raymond Cowels III – 405, z czego również najwięcej trafił „trójek” – 76.

W zbiórkach najlepszy był Baylee Steele, notując ich 175.

Łącznie w całym sezonie w barwach biało-bordowych wystąpiło 18 zawodników, z czego najwięcej czasu na parkiecie spędził Raymond Cowels III – ponad 941 minut, a najmniej Piotr Potap – nieco ponad minutę.