Dodatkowe Punkty Szczepień Powszechnych – pilotaż

0

W przyszłym tygodniu ruszy pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w Koszalinie. Decyzję o jego uruchomieniu podjął wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki w porozumieniu z dyrektor ZOW NFZ w Szczecinie Agnieszką Pietraszewską-Machetą i prezydentem Koszalina Piotrem Jedlińskim.

– To pierwszy z dodatkowych punktów, które będą prowadzić szczepienia powszechne na terenie województwa zachodniopomorskiego – mówi wojewoda. – Takie punkty zostaną uruchomione w każdym powiecie naszego województwa, po zwiększeniu dostaw szczepionek do Polski, planowanym na początek maja. Zadaniem Punktów Szczepień Powszechnych – zgodnie z założeniami rządu – jest zwiększenie liczby wykonywanych szczepień, przy jednoczesnym wyrównaniu dostępu do szczepień wszystkim mieszkańcom gmin i powiatów, w których funkcjonuje mniej punktów populacyjnych.

Dyrektor ZOW NFZ w Szczecinie Agnieszka Pietraszewska-Macheta podkreśla: – Punkty, które nie spełnią podstawowego kryterium powszechności, jakim jest wykonywanie co najmniej 200 szczepień dziennie w miastach poniżej 50 tys. mieszkańców oraz 500 szczepień dziennie w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców, mogą nadal zgłaszać się do ZOW NFZ w celu uzyskania statusu punktu szczepień populacyjnych.

– Dziękuję wszystkim samorządowcom, którzy zgłosili chęć utworzenia Punktów Szczepień Powszechnych w ramach Narodowego Programu Szczepień – dodaje wojewoda Zbigniew Bogucki. – Aktualnie w ZOW NFZ trwają prace związane z formalnym sprawdzeniem miejsc zaproponowanych przez powiaty i gminy. Po zakończeniu formalności ogłosimy listę nowych punktów.

(r) – źródło: Centrum Prasowe Wojewody

Poprzedni artykułBędą remonty na działkach
Następny artykułNarodowy Spis Powszechny – uważaj na oszustów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj