Przy Nasiennej powstaje ścieżka

0

Rozpoczęły się roboty przy budowie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Nasiennej. Już za pół roku stargardzianie będą mogli przemieszczać się po ponad 600 m komfortowej nawierzchni. Pojawią się również dwie wiaty przystankowe. To jeden z etapów inwestycji, w ramach której w naszym mieście powstaną kolejne 2 km ścieżek rowerowych.

Obecnie trwają prace rozbiórkowe i roboty ziemne. W ramach prac wykonane zostaną nowe krawężniki. Istniejące zjazdy będą wyregulowane. Pojawi się odpowiednie oznakowanie pionowe i poziome. Pasażerowie MPK zyskają dwie wiaty przystankowe. Posiana będzie trawa.

Wartość przedsięwzięcia to ponad 855 tys. zł. Wykonawcą jest firma Ben-Bruk Benedykt Chłap ze Stargardu.

Inwestycja powstaje w ramach projektu „Budowa sieci dróg rowerowych wraz z przebudową ul. Barnima w Stargardzie w celu zintegrowania systemu transportu publicznego”. Na ten cel Stargard pozyskał w sumie 9,6 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Wartość całego projektu to ponad 12,3 mln zł. Nowe ścieżki rowerowe powstaną także wzdłuż ul. Barnima i ul. Spokojnej – każda o długości ok. 600 m oraz przy ul. Armii Krajowej – prawie 400 m długości.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułŚwiaty wyczarowane kreską Ryszarda Balonia
Następny artykułLKS Feniks Pesta. Poza podium, ale z wojewódzkim wyróżnieniem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj