Kolejne testery narkotyków dla stargardzkich policjantów

0

Starostwo w Stargardzie przekazało tutejszym policjantom 40 sztuk testerów narkotyków Dräger DrugTest 5000 STK.

Kierowanie autem po zażyciu narkotyków jest tak samo niebezpieczne, jak kierowanie po alkoholu. Te substancje negatywnie wpływają na organizm ludzki. Nieodpowiedzialność kierowców, polegająca na prowadzeniu pojazdów zarówno po narkotykach, jak i alkoholu, to śmiertelne zagrożenie na drodze – nie tylko dla nich samych, ale także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Przeprowadzanie dużej liczby kontroli kierujących pozwala mundurowym na wyeliminowanie z dalszej jazdy tych, którzy pomimo wielu apeli zlekceważyli przepisy, a także ludzkie zdrowie i życie. Testy DrugTest 5000 STK  pozwalają na sprawdzanie do 8 klas narkotyków.

W przekazaniu testerów uczestniczyli: starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, wicestarosta Łukasz Wilkosz, przewodnicząca Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Irena Agata Łucka i insp. Robert Nowak, komendant powiatowy policji w Stargardzie.

– Tylko w pierwszym kwartale 2021 roku stargardzcy mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy 41 nietrzeźwych kierujących, a także 21 osób, które kierowały pojazdami, będąc pod wpływem środków odurzających – informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz ze stargardzkiej komendy policji.

(r)

Poprzedni artykułPrzybędzie 10 km na rowerach przez krainę jezior
Następny artykułOd 19 kwietnia utrudnienia na odcinku drogi Stargard – Lipnik


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj