Kontrakt zawarty, dwa drzewa posadzone

0

Nie jedno, jak planowano, lecz dwa drzewa zasadzili w sobotę na os. Pyrzyckim, u zbiegu ulic Armii Krajowej, Twardowskiego i Lechonia, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050. Tym samym zainaugurowali realizację kontraktu obywatelskiego „Nasadzenia drzew przy ul. Armii Krajowej”.

Dorota Reiter, jedna z dwojga sygnatariuszy kontraktu obywatelskiego ze strony Polska 2050, mówiła, że jest wdzięczna prezydentowi Stargardu, ponieważ przychylił się do prośby stowarzyszenia o wyznaczenie w przestrzeni publicznej miasta miejsc do wykonania nasadzeń drzew, spójnych z istniejącymi planami.

– Dało nam to możliwość realizacji jednego z założeń naszej działalności – tworzenia zielonej Polski, zaczynając od naszych „małych ojczyzn” – podkreśliła Dorota Reiter, liderka powiatu stargardzkiego w Stowarzyszeniu Polska 2050.

Celem działań Stowarzyszenia Polska 2050 jest przywracanie miastom zieleni, ponieważ coraz częściej tak istotne elementy, jak drzewa, znikają z przestrzeni miejskiej, a zastępowalność wyciętych drzew przez nowe nasadzenia jest zazwyczaj niewystarczająca. Zieleń miejska nie tylko w formie nasadzeń kwiatów, nisko płożących krzewów czy zakładanych nowych trawników, ale też zieleni wysokiej, daje schronienie ptakom i owadom, a ludziom – ukojenie.

– Chcielibyśmy tworzyć przyjazny klimat zarówno dla obecnych, jak i przyszłych mieszkańców miasta. Byłoby pięknie, gdyby udało się zarazić tą ideą stargardzian, a być może również mieszkańców innych miast. W kontrakcie zobowiązaliśmy się do posadzenia minimum pięciu drzew, jednakże na wskazanym terenie możemy posadzić ich nawet 20. Dlatego chcielibyśmy zaprosić do współpracy mieszkańców miasta, lokalnych przedsiębiorców, wspólnoty mieszkaniowe, wszystkich, którzy chcieliby współuczestniczyć w tworzeniu zielonych miejsc na mapie naszego miasta – dodał Mieczysław Skawiński, drugi z sygnatariuszy kontraktu ze strony Polska 2050.

Dołączyć do akcji nasadzeń można poprzez „adopcję drzewa”, czyli pokrycie pełnych lub części kosztów jego zakupu. Chętni proszeni są o kontakt mailowy: [email protected].

(r)

fot. – Stowarzyszenie Polska 2050

Poprzedni artykułOd 19 kwietnia utrudnienia na odcinku drogi Stargard – Lipnik
Następny artykułStargard zamierza dać 80 tys. zł na plażę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj