Literacki Trip 2021. Głośne czytanie książek w miejskich autobusach

0

Młodzieżowy Dom Kultury i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie zapraszają w piątek 23 kwietnia 2021 roku na Literacki Trip 2021 z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

– Literatura, dosłownie, przejedzie z mieszkańcami przez ulice Stargardu. To wyjątkowy dzień! To święto pisarzy, poetów, tłumaczy, redaktorów, korektorów, wydawców i wszystkich tych, którzy z książkami i prawem autorskim mają na co dzień do czynienia. To także święto tych, którzy trzymają książki przy łóżku czy pod poduszką – mówi Maciej Dura-Pomarański z MDK, pomysłodawca promocji literatury w miejskich autobusach.

W południe na trasie linii numer 5 ruszy – trwające kilka godzin – poznawanie literatury polskiej i światowej. Zaproszeni goście będą dosiadać się do autobusu MPK na wybranych przystankach i czytać fragmenty swojej ulubionej książki.

Pierwszy kurs „piątki” rozpocznie się na przystanku Pętla Chopina o godz. 12:48. Trasa zakończy się po czwartym kursie o godz. 15:58.

Akcja została zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Stargardzie. Organizatorzy mają powody do wspólnego świętowania. W tym roku obchodzony jest jubileusz 70-lecia MDK Stargard. Swój jubileusz obchodzi też MPK Stargard. 60 lat temu mieszkańcy miasta po raz pierwszy mogli skorzystać z komunikacji publicznej. Na ulice Stargardu wyjechały autobusy, które przewoziły pasażerów na trzech liniach autobusowych.

Dokładnie 1 lipca 1961 roku mieszkańcy wsiedli do 6 autobusów marki San. Linia nr 1 kursowała od POM przy ul. Gdańskiej do ul. Moniuszki, a latem do jeziora Miedwie w Morzyczynie, linia nr 2 – od pl. Majdanek do Kluczewa i Lotniska, a linia nr 3 – od os. Kossaka do miejscowości Święte oraz do ul. Jesionowej. Jesienią sezonowa linia dowoziła pracowników do Cukrowni Kluczewo.

(r)

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

SKOMENTUJ TEKST

Wprowadź swój komentarz!
Wpisz imię