Literacki Trip 2021. Głośne czytanie książek w miejskich autobusach

0

Młodzieżowy Dom Kultury i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie zapraszają w piątek 23 kwietnia 2021 roku na Literacki Trip 2021 z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

– Literatura, dosłownie, przejedzie z mieszkańcami przez ulice Stargardu. To wyjątkowy dzień! To święto pisarzy, poetów, tłumaczy, redaktorów, korektorów, wydawców i wszystkich tych, którzy z książkami i prawem autorskim mają na co dzień do czynienia. To także święto tych, którzy trzymają książki przy łóżku czy pod poduszką – mówi Maciej Dura-Pomarański z MDK, pomysłodawca promocji literatury w miejskich autobusach.

W południe na trasie linii numer 5 ruszy – trwające kilka godzin – poznawanie literatury polskiej i światowej. Zaproszeni goście będą dosiadać się do autobusu MPK na wybranych przystankach i czytać fragmenty swojej ulubionej książki.

Pierwszy kurs „piątki” rozpocznie się na przystanku Pętla Chopina o godz. 12:48. Trasa zakończy się po czwartym kursie o godz. 15:58.

Akcja została zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Stargardzie. Organizatorzy mają powody do wspólnego świętowania. W tym roku obchodzony jest jubileusz 70-lecia MDK Stargard. Swój jubileusz obchodzi też MPK Stargard. 60 lat temu mieszkańcy miasta po raz pierwszy mogli skorzystać z komunikacji publicznej. Na ulice Stargardu wyjechały autobusy, które przewoziły pasażerów na trzech liniach autobusowych.

Dokładnie 1 lipca 1961 roku mieszkańcy wsiedli do 6 autobusów marki San. Linia nr 1 kursowała od POM przy ul. Gdańskiej do ul. Moniuszki, a latem do jeziora Miedwie w Morzyczynie, linia nr 2 – od pl. Majdanek do Kluczewa i Lotniska, a linia nr 3 – od os. Kossaka do miejscowości Święte oraz do ul. Jesionowej. Jesienią sezonowa linia dowoziła pracowników do Cukrowni Kluczewo.

(r)

Poprzedni artykułW Stargardzie powstanie elektrownia słoneczna na obszarze 37 ha
Następny artykułKsiążnica upamiętniła pochowanych na zapomnianym kirkucie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj