Otoczą opieką i dadzą wytchnienie

0

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi nabór chętnych na skorzystanie z tzw. opieki wytchnieniowej i pomocy asystentów osobistych – informuje magistrat. Na wsparcie mogą liczyć osoby o różnym stopniu niepełnosprawności. Ulgę odczują także członkowie rodzin, którzy na co dzień zajmują się bliskimi w domach.

Wnioski można składać w MOPS przy ul. Warszawskiej 9A od poniedziałku do piątku 7:30-15:30 lub e-mailowo: [email protected].

Więcej informacji pod nr tel. 91 578 45 83. Dokumenty są do pobrania w linkach – asystent osobisty osoby niepełnosprawnej oraz opieka wytchnieniowa.

Dzięki programom, na które MOPS pozyskał ponad 325 tys. zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (to najwyższa kwota dofinansowania w województwie), 36 stargardzian otrzyma dodatkowe wsparcie. Będą to zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Opieka wytchnieniowa jest szansą na odpoczynek i regenerację dla członków ich rodzin. Z kolei osobiści asystenci pomogą przy wykonywaniu codziennych czynności i ułatwią udział w życiu społecznym. Udział w obu programach jest bezpłatny.

(r) 

Poprzedni artykułStargard zamierza dać 80 tys. zł na plażę
Następny artykułJest pozwolenie na przebudowę mostu na Regalicy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj