Place zabaw po przeglądzie technicznym – gotowe na sezon

0

Mimo pogody w kratkę, najmłodsi stargardzianie już korzystają z 11 placów zabaw w całym mieście, a dorośli z urządzeń w siłowniach plenerowych, które są w wielu miejscach.

Jak co roku po zimie Zarząd Usług Komunalnych zrobił przegląd techniczny sprzętów do zabawy i ćwiczeń oraz wykonał prace konserwatorskie. Urządzenia zostały również umyte i – tam, gdzie było to konieczne – pomalowane. W piaskownicach pojawił się nowy piasek.

Wszystkie place są codziennie kontrolowane. ZUK reaguje na każdy sygnał dotyczący bezpieczeństwa urządzeń i porządku.

W najbliższym czasie w kilku miejscach pojawią się zupełnie nowe sprzęty. Trwa budowa placu zabaw między ul. J. Przybosia i ul. S. Żeromskiego. Z kolei przy ul. Armii Krajowej mieszkańcy będą mieć tzw. zielone miejsca wypoczynku i dodatkowe urządzenia. Nowość będzie też w Parku Chrobrego – to całoroczne trampoliny.

Niestety place zabaw często są niszczone przez wandali. Niejednokrotnie uszkodzeniom ulegają ławki i tablice z regulaminem. Te miejsca są również zaśmiecane. Ważne, by w takich przypadkach reagować. Jeżeli widzimy coś niepokojącego, wystarczy zadzwonić na policję (997) lub do straży miejskiej (986).

(r), fot. – źródło: ZUK 

Poprzedni artykułTak rodził się NSZZ RI „Solidarność”
Następny artykułZużyte igły i strzykawki są problemem? ZUK pomoże


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj